Irlandzkie akcenty w polskich wnętrzach. "Dla mnie najważniejsze było, żeby to był mój dom"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane mieszkanie – przenieśli do Polski Irlandię
Odpicowane mieszkanie – przenieśli do Polski IrlandięDzień Dobry TVN
wideo 2/14

W ramach cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła dom, którego wnętrza są swoistym wspomnieniem pobytu w Irlandii. Właścicielka wyjątkowej nieruchomości zadbała o to, by niemal każdy element wystroju nawiązywał do ważnego rozdziału jej życia. W jaki sposób wykorzystała przedmioty przywiezione z zagranicy?

Irlandzkie akcenty w polskim domu

Anna Król po wielu latach spędzonych w Irlandii wróciła z rodziną do Polski, jednak nie pożegnała się z oryginalnymi dekoracjami, jakie nabyła na terenie wyspiarskiego państwa. W domu o powierzchni 155 m2 znalazło się miejsce na akcenty, które przypominają właścicielce o poprzednim rozdziale życia.

- Urządzając dom, nie myślałam nigdy o stylu, tylko o tym, że każda rzecz jest mi w jakiś sposób bliska. Wszystkie dodatki są właściwie poskładane z tych różnych naszych przestrzeni, w których mieszkaliśmy - zapewniła Anna Król. Dodała też, że za granicą miała okazję mieszkać w dwudziestu różnych wynajmowanych lokalach.

W salonie połączonym z kuchnią mieszkanka Bochni pod Krakowem wykorzystała potencjał minimalistycznej bieli, jednak prostą bazę zdecydowała się przełamać klasyką w postaci drewna. Sięgnęła także po dodatki retro, zapewniające wnętrzu nieprzeciętny charakter. Stare biblioteczne szafki zakupione na irlandzkim pchlim targu czy spory kawałek drewna pochodzący z lasu to zaledwie część oryginalnych ozdób, które właścicielka postanowiła zabrać ze sobą podczas przeprowadzki do Polski.

"Odpicowane mieszkanie"

Odpicowane mieszkanie – amerykański dom na polskiej wsi
Odpicowane mieszkanie – amerykański dom na polskiej wsi Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

- Dom z duszą to jest dom osoby, która ma taką wrażliwość na ludzi, na piękno, na to, co nas otacza. Dla mnie najważniejsze było, żeby to był mój dom - oceniła Anna Król.

Oryginalne rozwiązania aranżacyjne

W domu Anny Król nie brakuje nietypowych dodatków, które stanowią o wyjątkowym charakterze poszczególnych pomieszczeń. W pokoju dziecinnym zamiast klasycznej półki na zabawki wisi stara szuflada introligatorska, która idealnie nadaje się do wyeksponowania imponującej kolekcji figurek. Przedpokój to z kolei miejsce zwracające uwagę kolorem. Wszystko to za sprawą drzwi w niezwykle intensywnym odcieniu.

- Zieleń zawsze mi się kojarzyła i właściwie chyba wszystkim kojarzy się z Irlandią. Irlandia słynie z tego, że w każdym domu są drzwi w różnych kolorach i to jest bardzo charakterystyczne - wyjaśniła właścicielka. Dodała też, że pożądany efekt udało jej się uzyskać dzięki pomocy polskiego stolarza. Drewniana szafa, wiekowe krzesła kinowe i oprawione zdjęcia autorstwa Anny Król są idealnym dopełnieniem pomieszczenia, które ukazuje się gościom po przekroczeniu progu tego wyjątkowego domu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości