Aranżacje wnętrz

Za co kochamy serialowe mieszkania?

Aranżacje wnętrz

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Alicja Myśliwiec
Za co kochamy serialowe mieszkania?
Za co kochamy serialowe mieszkania?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Pandemia okazała się czasem remontów. Część z nas inspiracji do zmiany swojego wnętrza szukała w serialach. Które serialowe mieszkania najbardziej przypadły nam do gustu? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Urządzanie mieszkania. Gdzie szukamy inspiracji?

- Bardzo kultowym mieszkaniem swego czasu było mieszkanie "Magdy M." - mówiła Kasia Czajka-Kominiarczuk, ekspertka od seriali. - Przeczesałam wszystkie mieszkania, które są w okolicy Placu Trzech Krzyży i na ostatnim piętrze znalazło się takie mieszkanie. Ono nie było duże, ale miało ogromny, ogromny atut - taras - mówiła Barbara Ostapowicz, scenografka m.in. "Magdy M.".

Przyglądając się mieszkaniu głównej bohaterki serialu, można było dostrzec, że w tamtym czasie modne były kremy, żółcie, ciemne drewno. - Ściany tam były kolorowe. To dzisiaj nam się wydaje rzeczą oczywistą. Wiele osób ma dzisiaj kolorowe ściany, ale jeszcze 10, kilkanaście lat temu to nie było takie oczywiste. Mieliśmy białe ściany - dodała Kasia Czajka-Kominiarczuk.

Inaczej wyglądało mieszkanie głównej bohaterki serialu "Prawo Agaty". - W przypadku "Prawa Agaty" widzimy, że jest odważne przejście do szarości. Nie boimy się tych ciemniejszych kolorów. Jest tam dużo takich elementów, jak granaty, ciemne meble na ciemnym tle - mówiła Aleksandra Dobrzyniecka, dekoratorka wnętrz.

"Odpicowane mieszkanie"

Odpicowane mieszkanie – amerykański dom na polskiej wsi
Odpicowane mieszkanie – amerykański dom na polskiej wsi Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Mieszkania, które grają w serialach

Choć inspirujemy się serialowymi mieszkaniami, to zdarza się, że nasze mieszkania także grają w tego rodzaju produkcjach. To też sposób na dodatkowy zarobek. - Wynajmujemy mieszkania, prawdziwe, w których mieszkają prawdziwe rodziny, prawdziwi ludzie, nie bohaterowie serialowi. Mają też po swojemu urządzone domy, mieszkania, a ja je potem zmieniam (...) - mówiła Monika Marszałek, scenografka m.in. "Drugiej szansy".

Mieszkanie do seriali wynajmuje m.in. Klara Bogusławska. Jej mieszkanie zagrało m.in. w "Klerze" Wojciecha Smarzowskiego oraz serialu "Prawo Agaty". - Ja akurat prywatnie bardzo to lubię, bo nagle widzę różne, inne propozycje innych osób, jak mogłabym to mieszkanie urządzić - mówiła pani Klara.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości