Gwiazdy

Monika Lehman z "Żon Hollywood" otworzyła wystawę sztuki w Chinach

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Mateusz Hładki
Co słychać w świecie gwiazd?
Co słychać w świecie gwiazd? Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Monika Lehman zdobyła popularność za sprawą udziału w 3. edycji programu "Żony Hollywood". Jej tatą był słynny rysownik Papcio Chmiel. Gwiazda poszła w ślady ojca i od lat jest związana ze światem artystycznym. Teraz została kuratorką wystawy polsko-chińskich dzieł sztuki.

Monika Lehman - kariera

Monika Lehman ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, a po studiach wyemigrowała na stałe do Stanów Zjednoczonych. Jest cenioną artystką, maluje portrety, a także tworzy gobeliny. Wystawiała swoje dzieła w wielu państwach na świecie - Kanadzie, Chinach, w USA czy w Polsce.  

Jej tatą był Henryk Jerzy Chmielewski, znany jako Papcio Chmiel, autor słynnej serii komisów pt. "Tytus, Romek i A’Tomek". Artysta zmarł 22 stycznia 2021 roku.

Monika Lehman - artystka

Mateusz Hładki w show-biznesowym cyklu Dzień Dobry TVN opowiedział o tym, co obecnie dzieje się w życiu Moniki Lehman. Polacy mają powody do dumy.

- Z pewnością pamiętacie Monikę Lehman, bohaterkę "Żon Hollywood", a prywatnie córkę Papcia Chmiela. Widzimy, jak Monika dokonuje przecięcia wstęgi przed swoim domem, ale tak naprawdę to symboliczne otwarcie wystawy, która się dzieje w Chinach. To wystawa sztuki polskiej i chińskiej. Monikę przede wszystkim powinniśmy znać jako wybitną artystkę, a w przypadku tej wystawy jest jednym z kuratorów. Wystawa będzie do zobaczenia w Polsce w czerwcu - powiedział Mateusz Hładki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości