Papcio Chmiel

  Papcio Chmiel

  Papcio Chmiel kultowymi komiksami wychował kilka pokoleń Polaków, także swojego syna Artura. Był z niego niezwykle dumny i nieustannie go wspierał. Stworzył nawet rysunek do jego książki "Kosmiczne wyzwania". O swojej pracy i pasji Artur B. Chmielewski, dyrektor misji międzyplanetarnych w NASA, opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Polski grafik, rysownik i publicysta, autor serii komiksowej "Tytus, Romek i A’Tomek", obchodzi dziś 95. urodziny. Dziennikarz Marcin Sawicki spotkał się z dziećmi Papcia Chmiela - Moniką Lehman i Arturem Bartłomiejem Chmielewskim, którzy przygotowali dla swojego taty niezwykłe prezenty. Sami zobaczcie jakie! A my składamy solenizantowi najserdeczniejsze życie i przekazujemy bukiet kwiatów! Wszystkiego najlepszego!

  Jedną z bohaterek nowego sezonu programu Żony Hollywood jest córka Papcia Chmiela - Monika Chmielewska-Lehman. O swoim życiu, drodze do USA i rodzinie powiedziała dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu. Jak często Monika spotyka się ze swoim tatą?

  Monika Chmielewska to prywatnie córka Papcia Chmiela. Jest cenioną artystką. Tworzy m.in. wieloformatowe gobeliny. Odwiedziła ją prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Kiedy Pani Monika przyjechała do Stanów Zjednoczonych? Jak wygląda dom artystki? Jaki był największy gobelin, który zrobiła? Jak długo go wykonywała? Jak wygląda jej życie prywatne? O czym marzy?

  Cztery miesiące temu naukowcy z NASA świętowali pierwsze w historii udane lądowanie ziemskiego pojazdu na komecie. Na czele misji stał Artur Chmielewski, prywatnie syn Papcia Chmiela. Prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin odwiedziła naukowca w jego kosmicznym królestwie w Kalifornii. Czy Papcio Chmiel przewidział życie swojego syna? Kiedy naukowiec dostał pracę w NASA? Co łączy orzeszki ziemne z Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej? Czy Artur Chmielewski sam chciałby polecieć w kosmos? Co jest spełnieniem jego marzeń? Będziecie zaskoczeni, kiedy się dowiedzie, jakie zwierzę często odwiedza posiadłość Pana Artura.