W dobie pandemii, kiedy dużo czasu spędzamy w mieszkaniu, czasem czujemy potrzebę odseparowania się od naszych domowników, by przez chwile w ciszy poczytać książkę lub posłuchać ulubionej muzyki. Pomocny może okazać się kącik relaksacyjny, szczególnie po sylwestrowej nocy. Jak wygospodarować na niego przestrzeń? Sprawdzone patenty zdradziła nam Ewa Mierzejewska.
Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła jedno z osiedli pod Trójmiastem i zapukała do drzwi Oliwi, która kilka lat temu zakochała się we wnętrzach i zaczęła zmieniać swoje mieszkanie. Bohaterka cyklu "Odpicowane mieszkanie" postawiła na bardzo modny w tej chwili styl boho. Wnętrzami podzieliła się najpierw na naszej facebookowej grupie.
W Michałowicach, niedaleko Krakowa mieszkają Kacper, Melchior i Baltazar. To jednak nie legendarni królowie, a trzy młode wielbłądy. Poznajcie te wyjątkowe zwierzęta.
Słoiki to przedmioty, których wiele posiada w domu chyba każdy z nas. Chociażby podczas przygotowania obiadu, po zużyciu sosu czy wykorzystaniu warzyw konserwowych zostaje nam ich kilka zbędnych sztuk. Architekt wnętrz, Magda Borowiak-Wróblewska proponuje, by słoików nie wyrzucać, ale zrobić z nich nowoczesne opakowania. W jaki sposób?
Nasi prowadzący mają niemałą konkurencję. Pewna stacja zdobywa coraz większą popularność, bo ma gwiazdy, które są kolorowe, wygadane i w dodatku świetnie się prezentują. O jakim kanale mowa? I jak to się dzieje, że zwierzaki znakomicie się komunikują?
Wieś pod Lublinem - to tu mieszka polsko-brazylijska rodzina, która uwielbia stare meble. Całe wnętrze domu zastawione jest wiekowymi komodami, stolikami i lustrami, które zyskały nowe życie. A jak żyje się jego mieszkańcom? Odwiedziliśmy ich z kamerą po tym, jak zgłosili się za pośrednictwem naszej facebookowej grupy "Odpicowane mieszkanie".
Unoszący się w powietrzu zapach korzennych przypraw i pięknie udekorowany świąteczny stół. Rozpoczyna się rodzinne biesiadowanie przy wieczerzy, a tu wpadka: rozlany na biały obrus lub kreację czerwony barszcz, wino, olej ze śledzika czy kleks z majonezu. Plamę zwykle chcemy szybko zmyć, by nie została z nami na dłużej. Czym możemy się ratować i jakie domowe środki będą pomocne w interwencji? Pokazywała to w naszym programie Małgorzata Świgoń, dziennikarka i autorka poradników.
Budowa lub remont domu wymaga dokonywania rozważnych i przemyślanych wyborów na każdym kroku. Każdy projekt powinien uwzględniać nie tylko stylowe, ale też funkcjonalne i odpowiednio wyposażone wnętrza. Trudno wyobrazić sobie bezpieczny dom bez wysokiej jakości okien.
Przykładamy coraz większą uwagę do tego, jakim powietrzem oddychamy. Dlatego też oczyszczacze powietrza cieszą się dużą popularnością. Wybór urządzeń na rynku jest ogromny, co warto wziąć pod uwagę?
W sezonie zimowym nasze kwiaty często zaczynają "niewyraźnie" wyglądać. Mimo podlewania i odżywiania, ich liście żółkną, opadają i się skręcają. Co zrobić w takiej sytuacji? O tym opowiedziała nam dziennikarka Maja Popielarska.
Kamil Czyżewski jest weterynarzem i fotografem, a nastoletnia Olga Ciechanowska robi zdjęcia szczurom. Poznajcie zaklinaczy zwierząt, którzy organizują spektakularne sesje.
Zazwyczaj choinki ubieramy w kolorowe bombki, lampki, łańcuchy. Co prawda niektórzy idą o krok dalej i wieszają, np. cukierki lub plasterki pomarańczy. A gdyby tak powiesić ekologiczną bombkę? Agnieszka Witkowska w ramach naszego cyklu "Sama to ogarniesz" pokazała, jak w prosty sposób własnoręcznie ją przygotować.
Święta zbliżają się wielkimi krokami, a my jak co roku zastanawiamy się, jak udekorować wigilijny stół. Ula Michalak, stylistka wnętrz opowiedziała o tegorocznych trendach.
Odbiór techniczny mieszkania to ostatni krok, który dzieli nowego właściciela od chwili przejęcia kluczy i zostania pełnoprawnym posiadaczem lokalu. To również moment, w którym można jeszcze wyłapać różne nieprawidłowości i niedociągnięcia. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę dokonując odbioru.
Okres świąteczno-noworoczny to prawdziwe wyzwanie dla właścicieli psów i kotów. Obecność choinki w domu, w którym przebywają zwierzęta, może być źródłem wielu - czasem zabawnych, a niekiedy groźnych - niespodzianek. Jak do nich nie dopuścić? Kilku rad udzieliła w naszym programie Aneta Awtoniuk – behawiorystka i terapeutka zachowań psów i kotów.
Justyna Przygońska od 5 lat wraz z przyjaciółką tworzy markę modową. Projektowanie to jej zawód i pasja. Na piękne elementy zwraca uwagę także aranżując wnętrza. Doskonale to widać w jej domu, w którym mieszka z mężem, kierowcą rajdowym Kubą Przygońskim oraz dwiema córkami - Niną i Aninką.
Katarzyna Jaroszyńska stwierdziła w Dzień Dobry TVN, że świąteczne porządki to już taka nasza narodowa tradycja - i ciężko się z nią nie zgodzić! W najbliższy weekend w wielu polskich domach nastąpi chaos i nerwowe sprzątanie. Jak to jednak zrobić szybko, łatwo i przyjemnie? Odpowiedzi zna Pan Gadżet, czyli Konrad Koterba.
Tym razem Katarzyna Jaroszyńska w swoim cyklu "Odpicowane mieszkanie" odwiedziła jedną z podwarszawskich miejscowości. Państwo Kowalscy niedawno skończyli gruntowny remont. Efektami podzielili się na naszej grupie na Facebooku. Trzeba przyznać, że niektóre elementy wystroju wnętrz naprawdę zaskakują.
Mopsy kojarzą się bardziej z kanapą niż aktywnościami. Jednak Bułka i jej pani walczą ze stereotypami rasy i udowadniają, że mops też może być sportowcem. Nie uwierzysz, jakie sztuczki potrafi.
Gdy Jessica Mercedes urządzała swoje mieszkanie, jej perypetie śledziła cała Polska. Media donosiły o kolejnych ekipach remontowych, które ją oszukały, albo uszkodziły poszczególne elementy wystroju. W końcu w tym roku udało jej się tam wprowadzić. W Dzień Dobry TVN pokazała, jak mieszka i opowiedziała o relacji z bratem.
Światełka choinowe są bez wątpienia najpopularniejszą ozdobą świąteczną. Nadają niezwykłego klimatu każdemu wnętrzu, nawet jeżeli brak w nim dodatkowych bożonarodzeniowych akcentów. Moment ich zawieszania jest jednak zmorą każdej osoby chcącej przystroić dom. Wszystko przez to, że często się plączą. Jak temu zaradzić?
Przeszedł na mrozie prawie 30 kilometrów, zajęło mu to 5 dni. Wszystko po to, by wrócić do swojej tymczasowej rodziny. Poznajcie niezwykłą historię 12-letniego kundla Gary'ego.
Idzie zima, a wraz z nią niskie temperatury. Chcemy, żeby w domach było ciepło, szczególnie, że spędzamy w nich ostatnio bardzo dużo czasu. Jonatan Kilczewski, architekt, opowiedział nam o ciekawych sposobach na ogrzanie wnętrz.
Plastik to największa eko-zmora naszych czasów. Jest z nami dosłownie wszędzie, każdego dnia. Czy w jakikolwiek sposób możemy ograniczyć jego zużycie? Jasne! Jest wiele prostych, codziennych sposobów na to, aby realnie zmniejszyć generowanie odpadów z tworzyw sztucznych. Choć z początku może wydawać się, że wprowadzenie ich w codzienne życie jest trudne, to wystarczy zrobić pierwszy krok. Później będzie już tylko łatwiej.
Święta zbliżają się wielkimi krokami, warto więc pomyśleć o wystroju domu czy mieszkania. Dobrym pomysłem jest zaangażowanie do tego dzieci oraz najbliższych i wspólnymi siłami stworzenie wyjątkowych ozdób. Na co warto zwrócić uwagę? Wyjaśniła Agnieszka Winnicka, dekoratorka wnętrz i prowadząca program "Ach, ten ślub!" w TVN Style.
Czujecie atmosferę zbliżających się świąt? Jeżeli jeszcze nie, to najwyższy czas, by przygotować bożonarodzeniowe dekoracje. Propozycje z naturalnych materiałów znalezionych w ogrodzie przedstawił w Dzień Dobry TVN Łukasz Skop, autor cyklu "Co z tego wyrośnie".
Obecnie coraz rzadziej na podwórkach czy w oknach spotyka się bożonarodzeniowe ozdoby, a szkoda - nawet gdy na zewnątrz nie ma śniegu, to właśnie one tworzą świąteczną atmosferę. O odpowiedni zimowy klimat dba jednak Bogdan Mamcarczyk z Chełmka koło Oświęcimia. Jego dom jest podobno najbardziej rozświetlonym budynkiem w Polsce.
Mieszkanie naszego bohatera Macieja Bajorka ma 23m2 i składa się zaledwie z salonu i aneksu kuchennego. Loftowe wnętrze pełne jest starych przedmiotów - wyremontowanych i odnowionych, którym właściciel dał drugie życie.
Przygotowania do świąt to zawsze ogromne wyzwanie. Gotowanie, sprzątanie, zakupy, prezenty, ubieranie choinki – logistycznie wcale nie łatwo to połączyć. Ale takie właśnie są Święta – po nerwowych przygotowaniach następuje błogi, magiczny czas w pięknie posprzątanym domu.
W górach każdy z nas powinien wypoczywać i oddychać świeżym powietrzem, jednak w okresie grzewczym trujemy się dymem z kominów. Nie tylko klimat i atmosfera zimy unoszą się tam bowiem w powietrzu, ale także smog. Naprzeciw temu wyszedł inżynier Bartłomiej Zubek, który udowadnia, że górale nie tylko idą z duchem czasu, ale wyznaczają nowe trendy w budownictwie i nowoczesnych technologiach.