Axel Szemiński to pasjonat historii i badacz kultury. Razem ze swoją rodziną mieszka w węgierskiej jurcie. Jak się żyje w takich warunkach? O tym Axel i jego żona Iza opowiedzieli w rozmowie z naszym reporterem Piotrem Wojtasikiem.
Budowa domu to dla wielu życiowa inwestycja. Postawienie od podstaw wymarzonego lokum wymaga zazwyczaj ogromnych nakładów finansowych. Karolina i Janusz udowodnili jednak, że można tego dokonać w inny sposób. Wybudowali piękny dom za niespełna 6 tys. złotych.
Edyta Pazura chętnie pokazuje w sieci, jak mieszka. Ostatnio żona aktora zaprosiła internautów do kuchni. Wnętrze zdecydowanie przypadło do gustu obserwatorom blogerki. Ich uwadze nie uszedł też panujący w pomieszczeniu pedantyczny porządek.
Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na dbanie o ptaki w mieście jest wieszanie budek lęgowych. Można je kupić lub wykonać samodzielnie. Ważne jednak, aby zrobić to teraz. Okres lęgowy ptaków zaczyna się bowiem już w połowie marca.
Do tego, aby stworzyć domowy ogródek wcale nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi czy drogich doniczek. Wszystko, co niezbędne możemy zrobić sami przy pomocy przedmiotów, które zazwyczaj wyrzucamy. Kilka pomysłów podrzucił Łukasz Skop.
Podczas budowy własnego domu Pawłowi Pliszce niespodziewanie zabrakło pieniędzy. Wówczas postanowił własnoręcznie zrobić elementy wyposażenia wnętrz. Odnalazł w tym prawdziwą miłość i pasję. Teraz w Dzień Dobry TVN pokazał swoje niezwykłe projekty.
Tajemnicze "zamczysko" ze wsi Niegowonice na Śląsku stało się kolejnym bohaterem cyklu "Odpicowane mieszkanie". Jego właścicielka jest miłośniczką starego szkła i mrocznej estetyki. Czy w jej domu pała grozą?
Jedni chodzą na plażę po bursztyny, inni po... drewno. Łukasz Żuchowski wykonuje oryginalne ozdoby do domu z wyrzuconych przez może fragmentów zniszczonych falochronów i kutrów. Na co dzień pracuje jako latarnik.
Rekuperator to nieodłączny element domów pasywnych. Ze względu na liczne właściwości rośnie zainteresowanie tym produktem. Jak działa rekuperacja?
Jak sprawić, by gryzoń czuł się szczęśliwy w naszym domu? Zanim zaprosimy chomika dżungarskiego pod wspólny dach, warto dowiedzieć się nieco więcej o tym, co te urocze gryzonie jedzą i ile żyją.
Uprawa grochu siewnego daje wiele możliwości. Żeby jednak z nich skorzystać, koniecznie trzeba dowiedzieć się, jakie jego odmiany można spotkać na rynku i jak należy je uprawiać.
Bartek Jędrzejak zabrał widzów do świata tulipanów. Wbrew pozorom nie pojechał wcale do Amsterdamu, lecz odwiedził polską miejscowości Żółwin. Na miejscu rozmawiał ze specjalistami i dowiedział się, jak zadbać o kwiaty, by stały w wazonach jak najdłużej.
Nutrie na stałe zadomowiły się w Rybniku. Mieszkańcy pokochali te zwierzęta i dokarmiają je. Pani Iza wraz z mężem regularnie odwiedza gryzonie i dba o to, by miały, co jeść. - Są bardzo łagodne i przyzwyczaiły się do ludzi - powiedziała.
Na dworze robi się już coraz cieplej, a to oznacza, że niebawem w parkach i na łąkach zobaczymy właścicieli psów bawiących się ze swoimi pupilami. Do klasycznych rozgrywek należy oczywiście rzut patykiem bądź piłką. Czy aport to dobre zadanie dla zwierzaka? O tym rozmawialiśmy z Anetą Awtoniuk, terapeutką zachowań psów, behawiorystką zwierzęcą oraz Julią Chrapowiecką, która odwiedziła nas z uroczym Diego.
Niekiedy zwierzaki uciekają podczas spacerów czy wychodzą z podwórek i nie wracają. Zrozpaczeni właściciele chwytają się wówczas wszelkich sposobów, by je odnaleźć. Niektórzy, oprócz standardowych ogłoszeń czy sprawdzania okolicy, udają się do jasnowidzów.
Nawłoć kanadyjska to coraz chętniej uprawiana roślina nie tylko ozdobna, ale i lecznicza. Skąd brać nasiona nawłoci kanadyjskiej? Jak ją uprawiać w ogrodzie? Jakie dolegliwości można leczyć z jej pomocą?
Prusaki w domu to dość częsty problem. Te budzące obrzydzenie owady nigdy nie występują w izolacji. Jeśli w domu pojawi się jeden, można mieć pewność, że gdzieś niedaleko jest cała kolonia. Jak się pozbyć prusaków? Co zrobić, by karaczany nie pojawiły się ponownie? Czy prusaki gryzą? Czy potrafią latać?
Konie od wieków pomagają ludziom w codziennych pracach. Dodatkowo pełnią funkcję sportową czy rekreacyjną. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, ile wysiłku kosztuje te zwierzęta służenie człowiekowi. Na pomoc koniom rusza Klaudia Jurecka, które profesjonalnie zajmuje się masowaniem koni.
Hodowla alpak przynosi zyski nie tylko w postaci możliwości prowadzenia terapii, ale również wysokiej jakości wełny. Może ona konkurować z tak luksusowymi tkaninami jak kaszmir i angora. O tym, dlaczego ten materiał jest coraz częściej wykorzystywany w branży odzieżowej, opowiedziała w Dzień Dobry TVN hodowczyni alpak, Kornelia Westergaard.
Niezwykłe 180-metrowy lokal stał się bohaterem cyklu "Odpicowane mieszkanie". Wnętrze pełne przestrzeni i oryginalnych mebli vintage zachwyciło Katarzynę Jaroszyńską. Alicja i Karol Łukaszewicz urządzali je samodzielnie.
Płyty indukcyjne to obecnie bardzo popularne rozwiązanie w kuchni. Mają coraz więcej zwolenników – zwłaszcza w mieszkaniach, które nie posiadają instalacji gazowych. Wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w indukcję. I przy okazji podpowiadamy, które modele są warte szczególnej uwagi.
Nero ma osiem lat i większość swego życia spędził przywiązany do łańcucha. Co gorsza, mieszkał w nieocieplanej budzie. Gdyby nie pomoc i interwencja wolontariuszy, zamarzłby w niej na śmierć. Jak pies czuje się dzisiaj? Czy ma szansę na spokojne życie?
Zwierzęta w schronisku niekiedy przez długie lata czekają na to, aby ktoś je przygarnął i dał im szczęśliwy dom. Aby zachęcić ludzi do adopcji psów i kotów, jedno ze schronisk w Wielkopolsce wydało specjalny kalendarz. Kto wpadł na pomysł takiej akcji?
W schroniskach, fundacjach i domach tymczasowych wciąż wiele zwierzaków czeka na kochający dom. Niestety część z nich ma mniejszą szansę na adopcję. Niewiele osób decyduje się bowiem na przygarnięcie niepełnosprawnego psa czy kota. Poznajcie mające problemy z oczami Florkę i Irysa. Kociaki szukają kochających opiekunów.
W walentynki obdarowujemy się upominkami, szykujemy romantyczne kolacje, prawimy komplementy - po prostu staramy się drugiej połówce sprawić radość. A czy wiecie, że święto zakochanych jest również ważnym dniem dla zwierząt? O szczegółach opowiedział Marcin Kostrzyński, przyrodnik i filmowiec.
Najpiękniejszy, najprostszy prezent, który może wyrazić to, co trudno ująć słowami? Bukiet. Kwiaty dajemy sobie od święta lub bez okazji, chcąc okazać uczucia drugiej osobie. Ale czy wiesz, jak powinno się je wręczać i przyjmować, aby zachowały swoje znaczenie?
Katarzyna Figura zaprosiła nas do swojego nowego gniazdka w Gdyni. Stąd gwiazda będzie miała bardzo blisko do pracy. Co prawda mieszkanie jest dopiero wykańczane, ale w sypialni stanął już ważny element.
Montaż pompy ciepła to rozwiązanie, którego celem jest zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku. Zakup samej instalacji to jednak nie wszystko. Cena montażu pompy ciepła zależy od wielu czynników, przede wszystkim od rodzaju instalacji.
W gminie Bobrowniki w domu Urszuli Krawczewicz mieszka 4-letni lis Foksik. Zwierzę z rudą, puszystą kitą swobodnie czuje się w czterech kątach, a właścicielka śmiało trzyma go na rękach. Udomowionego liska odwiedziła nasza reporterka Dagmara Kowalczyk.
Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Najlepszy prezent na święto zakochanych to tradycyjnie kwiaty, cięte albo doniczkowe, które każdemu na pewno sprawią dużo radości. Jakie wybrać? O tym opowiadał Łukasz Skop, prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie".