Pozytywki

Wybierz laureata listopadowej Pozytywki DDTVN! Kto zasługuje na wyróżnienie? [Głosowanie zakończone]

Pozytywki

Wybierz laureata listopadowej Pozytywki DDTVN! Kto zasługuje na wyróżnienie? [Głosowanie zakończone]

Wśród kandydatów do "Pozytywki DDTVN" za listopad 2019 znajdują się: Paweł Ilecki - bezdomny, który pomaga innym, Łukasz Kopeć - tata chłopca z Zespołem Downa, który zbudował dla syna "Złomka". Józef Gorell – meteorolog samouk. Jerzy Rajecki - fotograf z Podlasia oraz Jakub Twardowski, Kacper Orłowski i Kamil Kośnik - młodzi polscy wynalazcy.

Pozytywki DDTVN. Nominacje - LISTOPAD 2019

1. Paweł Ilecki - bezdomny, który pomaga innym >>>

Paweł Ilecki przez 23 lat był bezdomny, próbował popełnić samobójstwo. Na swojej drodze spotkał ludzi, dzięki którym odmienił swój los. Dziś pomaga innym w wychodzeniu z bezdomności. Zamierza też napisać doktorat, którego tematem będzie bezdomność.

2. Łukasz Kopeć - tata chłopca z Zespołem Downa >>>

"Auta" to ulubiona bajka jego syna Piotrusia - chłopca z Zespołem Downa. Pan Łukasz postanowił stworzyć, specjalnie dla niego, prawdziwego "Złomka"! Zobaczcie jak wygląda to wyjątkowe auto, które wywołuje uśmiechy przechodniów i uszczęśliwia małego Piotrusia.

3. Józef Gorell - meteorolog samouk >>>

Pan Józef Gorell z zawodu jest rolnikiem, a z zamiłowania – meteorologiem samoukiem. Jego prognozy faktycznie się sprawdzają. Dzięki temu został "lokalnym pogodynkiem".

4. Jerzy Rajecki - fotograf z Podlasia >>>

Pan Jerzy Rajecki, bohater reportażu jest ochroniarzem w dziecięcym szpitalu klinicznym w Białymstoku. Po godzinach zajmuje się swoją pasją, jaką jest fotografowanie. Na swoich zdjęciach pokazuje piękno i niezwykły klimat Podlasia.

5. Kacper Orłowski i Kamil Kośnik - młodzi polscy wynalazcy >>>

Uczniowie Technikum Mechatronicznego z Warszawy, stworzyli opaskę na rękę, która nie pozwoli kierowcom zasypiać za kierownicą. Opaska monitoruje kluczowe funkcje życiowe użytkownika. Na podstawie zebranych danych, urządzenie ocenia, czy kierowca zasypia. Jeśli tak się dzieje, podejmuje działania, które mają go wybudzić. Twórcy nie mogą jeszcze zdradzić jak dokładnie działa ich wynalazek, ponieważ czekają na patent.

Laureaci pozytywek DDTVN

Co sądzisz o tym artykule?
74
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0