Styl Życia

Tylko #BezLaniaWody! Jak być oszczędnym i ekologicznym? 

" #bezlaniawody, czyli jak gwiazdy oszczędzają wodę?"

Styl Życia

Tylko #BezLaniaWody! Jak być oszczędnym i ekologicznym? 

" #bezlaniawody, czyli jak gwiazdy oszczędzają wodę?"

Obecnie głośno mówi się o konieczności troski o otaczające nas środowisko. Obok tematu segregacji śmieci ważny jest także ten dotykający oszczędzania wody. Do odpowiedzialnego zachowania zachęcają warszawska radna Anna Auksel-Sekutowicz oraz znane osoby, w tym Laura Breszka. Obie panie pojawiły się w Dzień Dobry TVN. 

Akcja #BezLaniaWody

Każdego dnia spotykamy się skutkami zmian klimatycznych. Topniejące lodowce, susze pożary – tak natura wysyła nam wszystkim niepokojące sygnały. Konieczne jest więc troska o środowisko naturalne. Jednym z tego sposobów jest rozsądne gospodarowanie wody, której zaczyna brakować również w Polsce. Stąd właśnie inicjatywa #BezLaniaWody radnej miasta stołecznego Warszawy Anny Auksel-Sekutowicz. Zauważyła ona, jak nieodpowiedzialne bywa zachowanie niektórych osób, które za nic mają ostrzeżenia ekspertów.

Dlaczego nie słuchamy naukowców i ekspertów, a później, kiedy odkręcimy ten kran i tej wody nie będzie, no to dopiero się zdziwimy? Zawsze mówię – lepiej zapobiegać niż leczyć

- zaznaczyła.

Radna zwróciła uwagę na to, ile wody całościowo moglibyśmy oszczędzić, gdyby każdy z nas podszedł odpowiedzialnie do korzystania z niej. Nie potrzeba do tego skomplikowanej aparatury – wystarczy zmiana niektórych zachowań – zakręcanie wody podczas mycia rąk czy zębów, podlewanie roślin deszczówką, czy nalewanie mniejszej ilości wody do czajnika.

Laura Breszka w akcji #BezLaniaWody

W inicjatywę warszawskiej radnej zaangażowało się wiele znanych osób. W ich gronie znaleźli się m.in. Anna Dereszowska, Izabela Trojanowska, Karol Strasburger, Jakub Kucner czy Laura Breszka. Aktorka na swoim profilu społecznościowym opublikowała post, w którym pokazuje, jak podczas kąpieli pod prysznicem pierze również swoją koszulkę nocną.

Tata mojej koleżanki tak prał swoje rzeczy na campingu i tak mnie zainspirował. Przypomniało mi się. To był naprawdę spontan

- przyznała w Dzień Dobry TVN.

Podczas rozmowy z naszymi prowadzącymi aktorka zgodziła się też z twierdzeniem, że temat oszczędzania wody powinien być poruszany w ramach edukacji szkolnej. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat mogłyby się uczyć rozsądnego zachowania .

Mówi się dużo, ogólnie o ekologii, o segregacji śmieci, w szkole – z tego, co wiem, ale właśnie o wodzie się zapomina, zapomniało. Ta akcja ma trochę przypomnieć ludziom o tym, że ta woda się leje i można ją oszczędzać

- stwierdziła aktorka. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Kasia Kowalska o powrocie na scenę. "Po czterdziestce zaczęło mi się chcieć bardziej"

Paulina Holtz o swoim nastoletnim życiu: "Nie chciałabym wrócić do tego czasu". A jak jest w przypadku Radosława Majdana?

To oni od 15 lat współtworzyli program Dzień Dobry TVN. Przypominamy naszych wszystkich prowadzących

Co sądzisz o tym artykule?
83
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0