Newsy

Trzyletnia dziewczynka nie żyje po ugodzeniu nożem. Policjanci zatrzymali matkę

x-news

Newsy

Trzyletnia dziewczynka nie żyje po ugodzeniu nożem. Policjanci zatrzymali matkę

x-news

We wtorek w Poznaniu trzylatka została kilkukrotnie ugodzona nożem przez matkę. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę. Dziewczynka w ciężkim stanie trafiła do szpitala i  zmarła.

Poznań: trzylatka ugodzona nożem

Do tragicznego zdarzenia doszło przed południem w Poznaniu na Łazarzu. 

- Przed godziną 11 otrzymaliśmy informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na ulicy Winklera w Poznaniu doszło do ugodzenia nożem trzyletniej dziewczynki - informuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Dziewczyna o imieniu Zuzia trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Okazało się, że została zaatakowana nożem w serce co najmniej 3 razy. Niestety dziecka nie udało uratować.

Dziewczynka zmarła w szpitalu

W związku z zaatakowaniem dziewczynki nożem zatrzymana została jej matka, 26-letnia Magdalena C., która przyznała się do winy. Prokuratura przesłuchała kobietę.  W trakcie składania wyjaśnień przyznała, że motywem jej działania były m.in. kłopoty finansowe i obawa o dalszy los jej dziecka. Uskarżała się również na swoje trudne dzieciństwo, samookaleczanie i myśli samobójcze towarzyszące jej od rozwodu rodziców - miała wówczas 8 lat. Przyznała, że najpierw próbowała udusić córkę, a później planowała odebrać życie również sobie. Jednak po zaatakowaniu dziecka nożem, poinformowała o swoim czynie znajomego.

Udało się ustalić, że oskarżona o morderstwo kobieta mieszkała razem z córką i swoją matką oraz, że dotychczas ani razu nie miało miejsce żadne zgłoszenie związane z tą rodziną.  

O dalszych losach kobiety poinformował rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej, Łukasz Wawrzyniak:

Złożyliśmy wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej. Będziemy także wnioskować o skierowanie ją na obserwację psychiatryczną. Biorąc pod uwagę jej wyjaśnienia i okoliczności sprawy, należy ustalić, czy była poczytalna.

Więcej informacji na TVN 24.

Zobacz też:

23-latka urodziła w łazience, dziecko zmarło. Prokuratura: "Uderzyło głową o powierzchnię brodzika"

Dziecko wspinało się na barierkę balkonu, tragedii zapobiegł kot. Nagranie robi furorę w sieci

Samochód potrącił 5-latka na rowerku biegowym, dziecko wjechało prosto pod koła. Nagranie jest przerażające

Czy każdy trzylatek jest gotowy na odpieluchowanie? Zobacz wideo:

Dzień Dobry TVN

Źródło: TVN 24, Polsat News |
Co sądzisz o tym artykule?
74
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0