Hans Zimmer - dzieciństwo
Hans Zimmer zaczął grać na pianinie w bardzo młodym wieku, a lata później postanowił, że zostanie kompozytorem. Kilka razy został wyrzucony ze szkoły, ponieważ od nauki wolał muzykę i bujanie w obłokach. – To było bardziej marzycielstwo, wyglądanie przez okno. Byłem kompletnie niezainteresowany innymi tematami. Kiedy skończyłem szkołę, zacząłem bardzo dużo czytać. Jak na kogoś, kto nie chodził do szkoły, jestem świetnie wykształcony . Praca nad filmem sprawia, że musisz się kształcić. Gdy pracujesz nad "Gladiatorem", musisz znać historię Rzymian, architekturę, kontekst społeczny i polityczny - podkreślił w rozmowie z Gabi Drzewiecką.
Hans Zimmer o tournée i nagrodach
Kompozytor półtora roku temu wyjechał do Stanów Zjednoczonych i z powodu pandemii koronawirusa, musiał zostać tam dłużej. Teraz wrócił do Europy i pracuje nad tournée, w ramach którego zawita również do kilku miast w Polsce. – Jestem podekscytowany, że tutaj wracam. Żyjemy w dziwnym momencie. Muzyka zbliża nas do siebie ponownie - zaznaczył.
Hans Zimmer na swoim koncie ma liczne nagrody. Był jedenastokrotnie nominowany do Oscara. W 1995 roku zdobył statuetkę za kompozycję do filmu "Król Lew".
– Cały czas jestem małym dzieckiem i cały czas się bawię. Nie chciałem dorosnąć, a mieć zabawne życie. To nie znaczy, że nie pracuję ciężko. Czasem nie śpię 72 godziny, próbując stworzyć muzyczny utwór. Mam tę miłość i nagrody wydają się być stosunkowo nieważne. To, co jest najważniejsze, to kiedy patrzysz na widownię, która jest poruszona, tym co stworzyłeś. I wtedy myślisz sobie "wow". To jest najbardziej satysfakcjonująca rzecz, taka osobista nagroda - zadeklarował producent.
Jak kompozytor wspomina współpracę z Jerzym Skolimowskim? Dlaczego początkowo nie chciał stworzyć muzyki do "Króla Lwa"? Odpowiedzi na te pytania usłyszysz w naszym materiale wideo.
Zobacz także:
- Marek Raganowicz kilka miesięcy w roku spędza ponad ziemią: "Moje najlepsze wakacje to prawdopodobnie Twój największy koszmar"
- Podopieczny domu dziecka relacjonuje, jak wygląda życie w placówce. "Początki były bardzo ciężkie"
- Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży i startuje z akcją #zdrowiewgłowie. "Musimy jak najszybciej działać"
Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.
Autor: Dominika Czerniszewska
Reporter: Katarzyna Chętnik