Newsy

Śmierć w Tatrach. Nie żyje 43-latek

Rysy Tatry góry

Tomeyk / Getty Images

Newsy

Śmierć w Tatrach. Nie żyje 43-latek

Rysy Tatry góry

Tomeyk / Getty Images

Na szlaku na Rysy doszło w niedzielę do śmiertelnego wypadku. Jak poinformował ratownik dyżurny TOPR, turysta najprawdopodobniej poślizgnął się i spadł w przepaść.

Tragedia w Rysach

Wezwani na pomoc ratownicy przetransportowali śmigłowcem ciało mężczyzny do Zakopanego. Wypadek miał miejsce w rejonie pierwszych łańcuchów ubezpieczających szlak na Rysy.

Informację o wypadku przekazali ratownikom TOPR przypadkowi świadkowie zdarzenia, którzy poruszali się szlakiem poniżej.

Jak podaje Tygodnik Podhalański, policji ustaliła, że mężczyzna pochodził z województwa śląskiego i miał 43 lata. Był wyposażony w raki.

Warunki pogodowe w Tatrach

W niedzielę w Tatrach panuje słoneczna, zachęcająca do górskich wypraw pogoda. Na szlaku na Rysy jest bardzo ślisko, zalega tam warstwa świeżego śniegu. Na wysokogórskich szlakach miejscami występują również oblodzenia. W takich warunkach posiadanie sprzętu zimowego jak raki, czekan i kask mogą się okazać niezbędne – informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Do wypadku w Tatrach doszło także na początku października. Silny podmuch halnego zepchnął z grani turystkę. Zobaczcie wideo:

>>> Zobacz także:

Klient pociął nożem pracownika sklepu za nieuwzględnienie reklamacji. Policja poszukuje napastnika

Premier wprowadza obostrzenia. "Tradycja jest mniej ważna niż życie"

Mężczyzna wjechał w protestujące kobiety. To funkcjonariusz ABW. Nagranie opublikowano w internecie

Źródło: PAP / Tygodnik Podhalański |
Co sądzisz o tym artykule?
78
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0