Gwiazdy

Sala koncertowa w twoim pokoju. Artyści zapraszają na festiwale on-line

Gwiazdy

Sala koncertowa w twoim pokoju. Artyści zapraszają na festiwale on-line

Zakaz poruszania się i organizowania zgromadzeń mocno uderza w branżę artystyczną. Jednak muzycy nie zostawili swoich fanów. Wielu z nich organizuje domowe koncerty on-line. Jakich twórców możemy na żywo posłuchać w sieci?  O tym opowiedziała nam Gabi Drzewiecka. 

Walka artystów z koronawirusem

Pandemia koronawirusa mocno pokrzyżowała plany artystów. Wszystkie koncerty, festiwale i premiery zostały zawieszone. 

Gwiazdy, nie chcąc tracić kontaktu z fanami, postanowiły  połączyć się z nimi w sieci. Koncerty na żywo dali m.in. Tede oraz Marcin Wyrostek. Wśród twórców, którzy opublikowali swoje nagrania w sieci, znaleźli się także Buslav i Marina Łuczenko.

Powiem wam, że ten program artystyczny w Internecie jest nadzwyczaj bogaty w tym momencie. Jeżeli ktoś ma w domu dużo pracy, to nawet nie nadąży za tym wszystkim, bo tego jest tak dużo 

–  uważa Gabi Drzewiecka.

Nie tylko polscy artyści łączą się z fanami. Zagraniczne gwiazdy także wykorzystały moc Internetu, aby zaśpiewać swoje piosenki. W tym tkwi cała magia, teraz kontakt z artystą jest bezpośredni, intymny i wyjątkowy. Taka sytuacja może się już nigdy nie powtórzyć - podkreśla dziennikarka.

Mnóstwo jest zagranicznych koncertów. Wokalista Bastille dał koncert i to całkiem długi, trwał 24 minuty, można było go obejrzeć i komentować. W tej chwili można to zobaczyć na YouTube

– zachęca Gabi.

Wspólny występ przygotowali także Shawn Mendes i Camila Cabello.  Mimo wielu prób stresowali się wystąpić na żywo w wersji akustycznej.

Tam było mnóstwo śmiechu. Camila na początku dostała jakiś histeryczny atak śmiechu i nie była w stanie śpiewać, Shawn się śmiał, że ćwiczyli to tylko milion razy wcześniej, wiec są to takie sytuacje, w których  nie zobaczymy artystów na co dzień

- dodaje nasza rozmówczyni.  

Wyświetl ten post na Instagramie.

#stayhome @rufusdusol cover

Post udostępniony przez BUSLAV (@buslav)

Domowe festiwale muzyczne

W związku z koronawirusem odwołane zostały także wszystkie festiwale muzyczne. I z tym poradzili sobie artyści. 

Już 26 marca rusza Domowy Festiwal Muzyczny, podczas którego przez cztery dni na Instagramie będziemy mogli posłuchać znanych i lubianych zespołów. Domowe koncerty rozpoczną: Ania Karwan, Swiernalis, Jakob Zaborski oraz Artur Sikorski. W kolejne dni wieczory umili nam m.in. Bovska, Alicja Szemplińska, Sanah, Kasia Sawczuk oraz Kasia Dereń.

Zagraniczni artyści także nie zawodzą swoich fanów. Przed nami jeszcze dwa domowe festiwale muzyczne: Living room concert for America oraz HomeFest.

Ten pierwszy organizowany jest przez samego Elthona Johna. Muzyk do współpracy zaprosił Billie Eilish, Alicia Keys, Mariah Carey, Backstreet Boys i Tim McGraw. Festiwal odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 29 marca, na kanale Fox, stacjach radiowych iHeartMedia, a także w aplikacji IHeartRadio.

Homefest odbędzie się dzień później, czyli w poniedziałek 30 marca. Tym razem ze swojego garażu poprowadzi go James Corden, brytyjski aktor i komik, gospodarz programu „The Late Late Show”. Podczas "HomeFest" wystąpią m.in. John Legend, Dua Lipa, Billie Eilish i Andrea Bocelli, a także koreańska grupa BTS

Artyści zapraszają do swojego świata

Oprócz koncertów, artyści dzielą się z fanami także swoim prywatnym życiem. Reni Jusis wszystkich chętnych już 29 marca zaprasza na swoje urodziny, które odbędą się na Instagramie. Mery Spolsky z kolei wyprawiła w sieci własną galę Fryderyków, podczas której wręczała sobie statuetki.

Ja też ten czas staram się dynamicznie organizować i codziennie robię rozmowy live z artystami. Dzisiaj zapraszam na spotkanie z Bartkiem Królikiem, jutro z Anią Rusowicz u siebie na Instagramie

 – zapowiada Gabi Drzewiecka w Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
48
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0