Newsy

SXSW odwołane z powodu koronawirusa. Na amerykańskim festiwalu miała wystąpić Natalia Nykiel

Natalia Nykiel

Natalia Nykiel

Newsy

SXSW odwołane z powodu koronawirusa. Na amerykańskim festiwalu miała wystąpić Natalia Nykiel

Natalia Nykiel

Natalia Nykiel

Świat kultury mocno odczuwa skutki epidemii koronawirusa. Premiera najnowszych przygód Jamesa Bonda została przełożona na listopad, a kolejne imprezy masowe są odwoływane. Jedną z nich jest SXSW w amerykańskim Austin, gdzie miała zaśpiewać Natalia Nykiel. 

Pokłosie koronawirusa

SXSW, znane też jako South by Southwest, to interdyscyplinarne wydarzenie branży rozrywkowej. Podczas niego odbywają się liczne konferencje i festiwale filmowe czy muzyczne, ale też prezentowane są  m.in. najnowsze trendy technologiczne. 

Tegoroczna edycja imprezy miała się odbyć  w dniach 13-22 marca. Jedną z występujących na niej artystek miała być Natalia Nykiel

Z wielką ekscytacją dzielę się z Wami informacją, że w marcu zagramy na SXSW w Austin! Wydając nowy album "ORIGO", pierwszy na rynki międzynarodowe wkroczyłam na zupełnie nową dla mnie drogę. Płyta została przyjęta tak dobrze, że nawet o tym nie marzyłam(...) Życie mnie cały czas zaskakuje, nie spodziewałam się, że moją koncertową przygodę poza Polską, mój nowy album pozwoli mi zacząć od jednego z najważniejszych festiwali na świecie! To będzie piękny rok!

 - pisała wokalistka w mediach społecznościowych.

Niestety, w obliczu zagrożenia koronawirusem kolejne firmy rezygnowały z udziału w SXSW. Ostatecznie organizatorzy zdecydowali się odwołać całe wydarzenie. W oficjalnym ogłoszeniu poinformowali o konieczności zadbania o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz gości i mieszkańców miasta Austin w stanie Teksas. Do takiej sytuacji doszło po raz pierwszy w całej 34-letniej historii SXSW.

Specjalne zalecenie ministerstwa kultury

Z obawy przed koronawirusem w całej Polsce odwoływane są imprezy masowe, zawody sportowe, koncerty i wydarzenia kulturalne. Część z nich odbędzie się w innym terminie. 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydało specjalne rekomendacje dla instytucji kultury o podjęciu działań profilaktycznych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

W Zielonej Górze, gdzie wykryto pierwszy przypadek zakażenia, przez 2 tygodnie nie będą odbywać się imprezy masowe. Odwołane zostały wszystkie koncerty w Filharmonii Zielonogórskiej, a Teatr Lubuski został zmuszony do zrezygnowania z kilkudziesięciu spektakli. Nie odbędą się też targi budownictwa.

Koronawirus w Polsce

Obecnie komunikaty mówią o 6 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w naszym kraju i ponad 6 tys. osób objętych nadzorem sanepidu. Informacje o tym, jak postępować w przypadku podejrzenia zarażenia, można uzyskać, dzwoniąc na uruchomioną przez Narodowy Fundusz Zdrowia infolinię (tel. 800 190 590). Lekarze przypominają też m.in. o konieczności częstego mycia rąk. 

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
51
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0