Newsy

Rekord zgonów na COVID-19 i ponad 25 tys. zakażeń. Galerie handlowe w grudniu jednak będą otwarte?

Terminal płatniczy

djedzura/Getty Images

Newsy

Rekord zgonów na COVID-19 i ponad 25 tys. zakażeń. Galerie handlowe w grudniu jednak będą otwarte?

Terminal płatniczy

djedzura/Getty Images

W sobotę Ministerstwo Zdrowia przekazało aktualne dane na temat koronawirusa. Z powodu COVID-19 i chorób współistniejących zmarło 548 osób, odnotowano 25 571 nowych zakażeń. Czy sytuacja epidemiologiczna spowoduje, że galerie handlowe w grudniu będą zamknięte? Wicepremier Jarosław Gowin zabrał głos w sprawie. 

- Liczę na to, że krzywa wzrostu wypłaszczy się w sposób trwały i wtedy, mam nadzieję, że grudzień będzie już miesiącem ze sklepami otwartymi - podkreślił w sobotę wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Rekord zgonów z powodu koronawirusa w Polsce 

W Polsce odnotowano rekord zgonów z powodu koronawisusa. W wyniku zachorowania zmarło 119 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 429 osób. Jarosław Gowin mówił w radiu RMF FM, że ponad 20 tys. zakażeń dziennie i setki zmarłych to są dane "dramatyczne". Przyznał jednocześnie, że liczy na to, że krzywa wzrostu zachorowań na COVID-19 wypłaszczy się w sposób trwały. 

Wtedy, mam nadzieję, że grudzień - czyli miesiąc kluczowy z punktu widzenia obrotu w handlu - będzie już miesiącem o sklepach otwartych

- oświadczył.

Wicepremier poinformował również, że w sobotę odbędą się kolejne konsultacje z branżą meblarską. Podkreślił, że warto wspierać przemysł meblowy poprzez otwarcie sklepów z tej branży. Jak dodał, sklepy te są elementem systemu naczyń połączonych z przemysłem meblowym, który jest jedną z najważniejszych gałęzi polskiego eksportu.

Szczepienia na koronawirusa w Polsce 

Pytany, czy szczepienie na COVID-19 będzie obowiązkowe wicepremier przyznał, że jest przeciwny przymusowemu szczepieniu na Covid-19. 

Nie ma decyzji rządu, ale moim zdaniem nie ma sensu nikogo uszczęśliwiać na siłę. Nawet nie ma sensu ratować na siłę

- mówił. Dopytywany, czy w tej kwestii może dojść do sporu w rządzie, Gowin odpowiedział: "jeżeli minister zdrowia zajmie jednoznaczne stanowisko, że to szczepienie powinno być przymusowe, to przecież nie będę w tej sprawie kruszył kopii".

Zobacz wideo: Nowe zakażenia koronawirusem w DPS-ach na Śląsku. Łącznie w regionie choruje tysiąc pensjonariuszy 

Źródło: x-news

Zobacz też:

Dantejskie sceny w szpitalu w Iławie. Pacjenci leżą ze zmarłymi

Nawet 4 mln Polaków choruje na cukrzycę. Michał Figurski: "Cukier jest do d..."

Koronawirus. Na jak długo tracimy węch i smak?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
86
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0