Styl Życia

Przedszkolaki zaadoptowały 2-letniego słonika. "To lekcja empatii" 

Styl Życia

Przedszkolaki zaadoptowały 2-letniego słonika. "To lekcja empatii" 

Mały słonik o imieniu Bondei został porzucony przez swoją mamę. Obecnie zwierzę mieszka w żłobku w Nairobi, a przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szemudzie go adoptowały. Do placówki pojechała nasza reporterka Agata Zjawińska, by poznać szczegóły tego wyjątkowego projektu.

Historia słonika Bondei

W 2019 roku mały słonik został porzucony. Nikt nie wie, dlaczego tak się stało. W pobliżu nie zaobserwowano żadnych stad słoni. Fundacja Sheldrick Wildlife Trust podjęła akcję ratunkową. Zwierzę umieścili w żłobku i nazwali je Bondei, inspirując się miejscem, w którym został odnaleziony.

Losem Bondei zainteresował się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie. W ramach autorskiego projektu przedszkolaki z grupy "Słoneczka" wraz z wychowawczynią zaadoptowały słonika.

- Zależało mi na tym, by stworzyć projekt, z którego dzieci dowiedzą się, że nawet odległość nie stanowi problemu, jeśli naprawdę chcemy pomagać. Chcieliśmy pomóc dzikim zwierzętom. Wybraliśmy słonika, bo jak wiadomo, gdy tracą swoje rodziny, mamę, nie są w stanie sobie samodzielnie poradzić. Dlatego też trzeba wspierać takie fundacje - wyjaśniła pomysłodawczyni Katarzyna Byczkowska w rozmowie z Agatą Zjawińską. 

Przedszkole w Szemudzie zaadoptowało słonia

Słoń został adoptowany na rok i przez ten czas będzie wspierany finansowo.

-  Podzieliśmy to na dwa etapy. Pierwszy etap kończy się 30 maja. Wtedy podliczymy zebrane pieniądze i wpłacimy na konto fundacji. Drugi etap zacznie się we wrześniu i skończy w grudniu. Tak, by faktycznie przez cały ten rok pomagać temu słonikowi - tłumaczyła wychowawczyni.

Przedszkolaki co miesiąc będą dostawały informację, zdjęcia oraz filmiki o tym, jak rozwija się ich podopieczny. Dzięki temu dzieci dowiedzą się, jak żyją słonie oraz jak działalność człowieka może wpłynąć na zwierzę. Przy okazji mają zapewnioną lekcję zarówno biologii, geografii, jak i empatii. W przedszkolu dzieci uczą się także piosenek o słoniku, wykonują prace plastyczne, a nawet świętują dzień słonia

Co mówią przedszkolaki na temat  Bondei? Dowiesz się z materiału wideo. 

Słonik Bondei, który został adoptowany przez przedszkolaki z Polski.

Dzień Dobry TVN


Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Reporter: Agata Zjawińska
Co sądzisz o tym artykule?
61
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0