przedszkolaki

  przedszkolaki

  Mały słonik o imieniu Bondei został porzucony przez swoją mamę. Obecnie zwierzę mieszka w żłobku w Nairobi, a przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szemudzie go adoptowały. Do placówki pojechała nasza reporterka Agata Zjawińska, by poznać szczegóły tego wyjątkowego projektu.

  Kupowanie prezentów chociaż bardzo miłe, to często wiąże się z niepokojem, czy podarunek na pewno się spodoba. W szczególności mamy takie obawy, gdy upominek ma być dla dziecka. Jaki prezent dla przedszkolaka wybrać, aby był zadowolony?

  Sześciolatki zostają w przedszkolach. Czy w związku z tym zabraknie miejsc dla 3-latków? Czy rzeczywiście samorządy mają obowiązek dofinansowania dzieci w przedszkolach niepublicznych? Ile kosztuje niepubliczne przedszkole? Od kiedy zaczyna się rekrutacja elektroniczna do przedszkoli? O tym problemie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dyrektor biura edukacji Urzędu m.st. Warszawy Joanną Gospodarczyk i Piotrem Jastrzębskim ze Stowarzyszenia Przedszkoli Niepublicznych.

  Historia sumo sięga VIII wieku. Kiedyś była zarezerwowana jedynie dla Japończyków. Sumo może trenować każdy, co udowadniają te przedszkolaki! Zobaczcie ich w akcji!

  W 25. rocznicę wolnych wyborów w Polsce chcemy Waz zapytać o to, czym dla Was jest wolność. Zobaczcie, co powiedziały nam na ten temat przedszkolaki, więźniarki i warszawiacy.

  Większość dorosłych nie ma pojęcia, jak udzielić pierwszej pomocy, a te dzieci to wiedzą. Potrafią nawet ugasić pożar. Zobaczcie, jak działa przedszkolna straż pożarna, w której średnia wieku jest na poziomie 4 lat.