Newsy

Najlepsi studenci chirurgii w Polsce. Poznajcie mistrzów chirurgicznego szycia

Newsy

Najlepsi studenci chirurgii w Polsce. Poznajcie mistrzów chirurgicznego szycia

29 i 30 listopada odbyła się trzecia edycja Mistrzostw Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny. W zawodach wzięło udział 20 zespołów reprezentujące uczelnie medyczne, koła i stowarzyszenia studenckie z całego kraju. Ze zwycięzcami konkursu rozmawiał Marcin Sawicki. 

Lekarski wyścig

W Zielonej Górze odbyły się III Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny. W zawodach brały udział 4-osobowe drużyny z najważniejszych polskich uczelni medycznych. Zwycięzcami zostali studenci czwartego roku Collegium Medicum Uniwersytetu Warmijsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny to jest bardzo duże święto, przede wszystkim studenckie. Wymyśliliśmy to współzawodnictwo po to, żeby wzbudzić pasję wśród studentów do samokształcenia w praktycznym wymiarze – powiedział Paweł Jarmużek, kierownik oddziału neurochirurgii SU w Zielonej Górze.

Zadania konkursowe

Konkurencje polegały, między innymi na: szyciu skóry, tkanki podskórnej oraz zespalaniu przewodu pokarmowego. Żeby prawidłowo wykonać zadania, studenci musieli wykazać się doskonałą precyzją, opanowaniem oraz wyjątkowymi umiejętnościami medycznymi.

Rodzi się nowy narybek chirurgów przyszłości – podsumował prof. Przemysław Mańkowski, kierownik Katedry Chirurgii Dziecięcej UM w Poznaniu. 


Zobacz też:

Marysia i Julian wygrali 12. edycję „Mam Talent!” "Wynik nas zaskoczył" - zdradzili w DDTVN

Wojciech Łozowski - po trzydziestce zmienił życie i na nowo odkrył pasje z dzieciństwa

Maria Konarowska została mamą! Zobacz zdjęcia pięknej kruszynki

Co sądzisz o tym artykule?
66
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0