Gwiazdy

Książę William i Kate Middleton świętowali 9. rocznicę ślubu. Jak wyglądała historia ich zwiąku?

Gwiazdy

Książę William i Kate Middleton świętowali 9. rocznicę ślubu. Jak wyglądała historia ich zwiąku?

Koniec kwietnia to czas, kiedy książę William i Kate Middleton świętują kolejne rocznice swojego ślubu. W tym roku minęło już 9 lat od ich ślubu w opactwie Westminster. Jak wyglądała historia związku książęcej pary?

Rocznica ślubu księcia Williama i Kate

Książę William i księżna Kate obchodzili 9. rocznicę swojego ślubu. Para pobrała się 29 kwietnia 2011 roku w opactwie westminsterskim. Kosztująca niecałe 24 mln funtów brytyjskich uroczystość transmitowana była na żywo w telewizjach w wielu krajach na świecie oraz w internecie. W tym wyjątkowym dniu młodym towarzyszyli członkowie rodzin, przyjaciele, przedstawiciele rządu czy zaproszeni władcy innych państw. Nie zabrakło też osób znanych z pierwszy stron gazet, w tym Davida i Victorii Beckhamów, Eltona Johna z Davidem Furnishem czy Rowana Atkinsona. Para młoda otrzymała, od panującej monarchini, tytuły księcia i księżnej Cambridge, hrabiego i hrabiny Strathearn oraz barona i baronessy Carrickfergu. W ciągu 9 lat swojego małżeństwo doczekało się trojga dzieci: księcia George’a, księżniczki Charlotte i księcia Louisa.

Historia związku księcia Williama i Kate

Książę William i Kate poznali się w 2001 roku na Uniwersytecie St. Andrews, gdzie oboje studiowali. Początkowo łączyła ich jedynie przyjaźń, która z czasem przerodziła się w coś więcej (był to 2004 rok). Zakochani szybko stali się obiektem zainteresowania mediów i opinii publicznej, która dopingowała młodym. Ich związek nie był jednak wolny od kryzysów, a ukochana księcia ze względu na jego opieszałość w drodze do ustatkowania się, zyskała w prasie przezwisko Waity Katy. Para rozstała się w 2007 roku, jednak po około 2 latach dała sobie kolejną szansę. W 2010 roku ogłoszono zaręczyny zakochanych.  

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
63
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0