Newsy

Książę Filip miał operację serca. Jak się czuje po zabiegu?

Newsy

Książę Filip miał operację serca. Jak się czuje po zabiegu?

Książę Filip przeszedł zabieg kardiologiczny - podają brytyjskie media. Informację potwierdził w specjalnym oświadczeniu Pałac Buckingham. Dla 99-lego męża królowej Elżbiety II to już 16. noc w szpitalu. Jak czuje się brytyjski monarcha? 

Książę Filip przeszedł operację serca

 99-letni mąż Elżbiety II znajduje się pod opieką lekarską od 16 lutego. Początkowo został przyjęty do szpitala Króla Edwarda VII. Następnie przeniesiono go do St Bartholomew's Hospital. Ośrodek ten specjalizuje się w leczeniu kardiologicznym. Pałac Buckingham wydał wówczas specjalny komunikat. Przeniesiony do innego szpitala książę Filip miał być badany i obserwowany pod kątem istniejącej wcześniej wady serca. Zapewniono przy tym, że monarcha czuje się dobrze. 

Z najnowszych informacji wynika, że mąż królowej jest już po zabiegu. Operacja serca została przeprowadzona w minioną środę. Książę Filip - wedle doniesień BBC - czuje się dobrze. Ma jednak pozostać w szpitalu przez kolejnych kilka dni. 

Książę Filip w szpitalu 

Książę Edynburga cieszy się pięknym wiekiem - w tym roku skończył 99 lat. Mąż Elżbiety II od kilku lat cierpi jednak na pewne dolegliwości. Był już leczony z powodu zablokowanej tętnicy wieńcowej, infekcji pęcherza moczowego, a do tego przeszedł operację jamy brzusznej. Dwa lata temu spowodował drobną kolizję drogową. Nie odniósł żadnych obrażeń, lecz po tym zdarzeniu nie prowadzi już sam samochodu. 

 W 2019 r. trafił do tego samego szpitala, co obecnie, również ze względu na "istniejącą wcześniej dolegliwość". Po spędzeniu w ośrodku 4 dób został jednak z niego wypisany, tuż przed Wigilią.  

Zobacz wideo: Książę Filip rezygnuje z królewskich obowiązków. 

Dzień Dobry TVN

Zobacz też: 

Depresja - główna przyczyna samobójstw. Gdzie szukać pomocy w walce z tą chorobą?

Jak poprawić odporność poprzez dietę? Radzi doktor Ewa Dąbrowska

Niepokojące wyniki badań dotyczących siedzącego trybu życia. Naukowcy: "Brak ruchu nas zabija"

Co sądzisz o tym artykule?
63
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0