Newsy

Kokaina w bananach. Nietypowe znalezisko w popularnej sieci sklepów

Banany w kartonach.

Roman Chekhovskoy/Getty Images

Newsy

Kokaina w bananach. Nietypowe znalezisko w popularnej sieci sklepów

Banany w kartonach.

Roman Chekhovskoy/Getty Images

Pracownicy z popularnej sieci sklepów znaleźli w świeżej dostawie bananów podejrzane pakunki. Okazało się, że jest to kokaina. Policja zabezpieczyła ponad 160 kilogramów niedozwolonej substancji. Jaka jest wartość narkotyków znalezionych w warszawskich sklepach? 

Pierwsze paczki z kokainą ukrytą w kartonie z bananami znaleźli w czwartek (10 czerwca) pracownicy jednego ze sklepów w Śródmieściu Warszawy - wynika z ustaleń PAP. Sieć Carrefour przyznała, że banany z kokainą znaleziono w ich sklepie. Z kolei w piątek policjanci podczas czynności znaleźli kolejne kilogramy kokainy ukrytej w kartonach z bananami.

Warszawa. Kokaina w bananach 

Według informacji, do których dotarła PAP, kartony z bananami, w których ukryta była kokaina, zapakowana w małe zielone paczki, zostały wysłane do Warszawy z głównego magazynu zaopatrzenia w Rawie Mazowieckiej. Po przyjeździe do stolicy kartony z bananami trafiły do platformy przeładunkowej, skąd mniejszymi samochodami dostawczymi zostały rozwiezione po warszawskich sklepach.

Jak udało się nieoficjalnie ustalić, pierwszy karton z narkotykami znaleziono w jednym z punktów znanej sieci sklepów spożywczych w warszawskim Śródmieściu. Pracownicy sklepu o odkryciu "dziwnych zielonych pakunków" ukrytych pod owocami poinformowali kierownictwo sklepu, które poleciło innym placówkom sprawdzenie kartonów z bananami. Dzięki temu narkotyki znaleziono także w jednym ze sklepów na Mokotowie.

- Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów - poinformowało PAP Biuro Prasowe Carrefour Polska.

- Zawiadomili oni o tym niezwłocznie policję, która szybko zabezpieczyła partię towaru oraz wszczęła śledztwo, które jest obecnie w toku. Nasza sieć w pełni współpracuje ze służbami we wszystkich aspektach tej sprawy - zapewniło Biuro Prasowe Carrefour Polska.

Narkotyki w bananach w kilku sklepach

Jak poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak, policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP zabezpieczyli ponad 160 kilogramów kokainy. - Kokaina została zabezpieczona przez policjantów w kilku punktach. Działania realizowane są na terenie województwa mazowieckiego oraz łódzkiego - podkreślił nadkomisarz.

- W tej chwili trwają czynności, przede wszystkim mają one charakter operacyjny, dlatego nie wskazujemy na szczegóły. Wartość zabezpieczonych narkotyków przekracza już ponad 30 mln złotych - podał rzecznik KSP.

Z informacji, do których dotarła PAP wynika, że w piątek (11 czerwca) policjanci zabezpieczyli kolejne paczki z kokainą ukrytą w kartonach z bananami. Jednak śledczy w związku z trwającymi czynnościami nie ujawniają ilości zabezpieczonych narkotyków. 

Zobacz też:

Kilka ognisk indyjskiej odmiany koronawirusa w Polsce. Jakie są objawy wariantu Delta?

Zakaz odwożenia dzieci pod szkołę na warszawskim Ursynowie. "Ma poprawić bezpieczeństwo uczniów"

"Córka spowodowała wypadek, musicie jej pomóc". Staruszkowie stracili prawie 100 tys. zł

Zobacz wideo: 862 kilogramy kokainy ukryte w węglu drzewnym. Ogromna konfiskata w Hiszpania 

x-news

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
91
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0