Newsy

Kilka ognisk indyjskiej odmiany koronawirusa w Polsce. Jakie są objawy wariantu Delta?

dowell/Getty Images

Newsy

Kilka ognisk indyjskiej odmiany koronawirusa w Polsce. Jakie są objawy wariantu Delta?

dowell/Getty Images

W Polsce pojawił się nowy wariant koronawirusa o nazwie Delta. Jest to indyjska odmiana wirusa. Został on sprowadzony przez osoby podróżujące do Indii. Wiemy, jak wygląda sytuacja i czy udaje się zapanować na rozprzestrzenianiem się tej odmiany.

Ogniska koronawirusa Delta w Polsce

W Polsce pojawiły się ogniska koronawirusa odmiany Delta. Jest to indyjski wariant wirusa. Jak wskazują specjaliści, na szczęście pojawił się w momencie, kiedy w naszym kraju jest spadek liczy zachorowań. Dzięki temu służby miały większe możliwości interwencji i mogły zahamować rozprzestrzenianie się wirusa niemal natychmiast.

- Mieliśmy kilka ognisk, wcale niemałych, związanych z osobami, które podróżują do Indii i bezpośrednio sprowadziły to ryzyko zakażenia, i takie ogniska, które były nawet rzędu 50-60 osób, ale udało nam się je opanować, tzn. izolować skutecznie te osoby tak, że ogniska były wygaszane - wyjaśnił w TVP Info minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Minister dodał także, że każda mutacja jest wnikliwie analizowana i badana przez odpowiednie służby. Takie przypadki są priorytetowe. 

Nowe objawy koronawirusa wariantu Delta 

W Polsce pojawiło się kilka ognisk wariantu Delta koronowirusa. Razem przypadków zarażenia było kilkadziesiąt. 

Indyjscy lekarze informują o nowych objawach w przypadku koronowirusa wariantu Delta. Są to uszkodzenie słuchu, ciężkie zapalenie migdałków, dolegliwości gastryczne, a nawet zakrzepy krwi, które mogą doprowadzić do gangreny. Ten wariant uważa się za najbardziej zakaźną odmianę koronawirusa. 

Zobacz wideo: Pytanie od widza – powrót z zagranicy ozdrowieńca

>>> Zobacz także:

Potrafimy cieszyć się z sukcesów partnera? "To prędzej czy później odbije się na związku"

Rezydenci biur podróży skarżą się na turystów. "Dzwoni kobieta i mówi, że urwał jej się sznurek od tamponu"

"Ślub od pierwszego wejrzenia". U Izy i Kamila "iskrzy"

Co sądzisz o tym artykule?
70
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0