Materiał promocyjny

Kiedy zapisać dziecko na kurs języka obcego? "Kilkulatki są jak małe gąbeczki, potrafią nasiąknąć językiem"

Dzień Dobry TVN

Naukę języka obcego warto rozpocząć jak najwcześniej. Oswajanie dziecka z edukacją językową jeszcze w wieku przedszkolnym, pozwala mu szybciej przyswajać nowe słowa i podstawy gramatyki. Jak powinien wyglądać idealnie dostosowany do możliwości malucha kurs? O tym w kawiarence Dzień Dobry TVN opowiedziała lektorka języka angielskiego, Aleksandra Komada.

Zalety kursów językowych dla kilkulatków

Nauka języka angielskiego w wieku przedszkolnym niesie za sobą wiele korzyści. Okazuje się, że nawet maluchy, które nie ukończyły jeszcze trzeciego roku życia, mają szansę szybko przyswoić podstawy komunikacji, opanować poprawną wymowę oraz nauczyć się nowych słówek czy pełnych zwrotów. Aleksandra Komada, współautorka metody Teddy Eddie, która na co dzień zajmuje się prowadzeniem kursów dla najmłodszych, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Kilkulatki są jak małe gąbeczki, potrafią nasiąknąć językiem obcym, bardzo szybko zaczynają powtarzać określone słowa, zwroty, a nawet pełne zdania . Dzięki temu szybko zaczynają się też komunikować, nie mają oporów, korzystają z języka obcego jak z narzędzia komunikacyjnego i kiedy wiedzą, że mogą coś tym załatwić, na przykład w czasie lekcji wziąć udział w zabawie, to będą bez oporu z tego korzystać

- tłumaczyła ekspertka, która na co dzień korzysta z nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych Edu Bears. Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi pozwoliło jej poznać mechanizm, właściwy nauce języka obcego u kilkulatków.

Czasem zdarza się tak, że pierwsza faza nauki to tzw. "silent period", czyli cichy okres, kiedy maluch przysłuchuje się i przypatruje temu, co robi lektor i inne dzieci . Po paru miesiącach okazuje się, że wielu rzeczy nauczył się w sposób bierny, a po pewnym czasie zaczął się komunikować, powtarzać pierwsze słowa

- wyjaśniła Aleksandra Komada. Zapewniła też, że im wcześniej zdecydujemy się rozpocząć edukację językową dziecka, tym lepsze rezultaty przynosić będzie nauka angielskiego w przyszłości.

Jak sprawdzać postępy dziecka w nauce języka obcego?

Rodzice, którzy płacą za kursy językowe, zwykle oczekują, że dziecko bardzo szybko osiągnie określony poziom, pozwalający na swobodne komunikowanie się językiem angielskim podczas rozmowy. Aleksandra Komada uważa, że nie powinniśmy wywierać na dziecku presji i regularnie przepytywać go ze zdobytych umiejętności. Wyniki w nauce można z powodzeniem sprawdzić w inny sposób.

Powinniśmy orientować się w tym, co się dzieje na lekcjach . Jeżeli pracuję z dziećmi i uczymy się nazw zabawek, to w domu podczas sprzątania pokoju dziecięcego warto zadawać pytania: "what is this?". Jest duża szansa, że w takich okolicznościach dziecko będzie mogło wykazać się wiedzą

mówiła doświadczona lektorka. Dodała też, że rodzic powinien wspierać dziecko i nieustannie motywować je do nauki, okazując mu zainteresowanie i chwaląc jego umiejętności. Jeżeli mam lub tata biegle posługują się językiem angielskim, mogą także od czasu do czasu organizować w domu zabawy językowe, które stanowią świetne narzędzie do nauki.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Magdalena Brzezińska

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie