nauka języka

  Aein Ghobadi pochodzi z Iranu. 11 lat temu zafascynował się naszym krajem i sam zaczął się uczyć języka polskiego. Jego największym marzeniem był przyjazd do Polski. Jakie są jego wrażenia z życia w kraju nad Wisłą?

  Naukę języka obcego warto rozpocząć jak najwcześniej. Oswajanie dziecka z edukacją językową jeszcze w wieku przedszkolnym, pozwala mu szybciej przyswajać nowe słowa i podstawy gramatyki. Jak powinien wyglądać idealnie dostosowany do możliwości malucha kurs? O tym w kawiarence Dzień Dobry TVN opowiedziała lektorka języka angielskiego, Aleksandra Komada.

  Joanna Krupa mimo międzynarodowej kariery, zawsze ceniła sobie to, że urodziła się w Polsce. Lubi tu wracać i niewykluczone, że również w ojczyźnie wychowa swoją córkę. Modelka w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl powiedziała, w jakim duchu chce wychować Ashę-Leigh.

  Doktor Li Yinan jest kierownikiem Katedry Języka Polskiego na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby powiedziała, dlaczego zdecydowała się na naukę polskiego, ilu studentów uczy się naszego języka na jej uczelni, co im daje znajomość polskiego. Co wspólnego - według naszego gościa - mają Polacy i mieszkańcy Państwa Środka? Co ją zaskoczyło w naszym kraju?

  Język polski został uznany za najtrudniejszy język na świecie. I rzeczywiście, od wielu cudzoziemców możemy usłyszeć, że "polski język, trudna język". Czy tak samo uważają goście Dzień Dobry TVN: Wietnamczyk Quoc Anh Tran, Anglik Steve Terrett i Ormianka Aida Kosojan-Przybysz? Zapytaliśmy ich również o strategię i bodźce motywujące do nauki języka polskiego. Czy zapamiętali zabawne historie związane z nieznajomością języka?

  Jeśli już przyswoiliście podstawowe zwroty w języku niemieckim, teraz jest czas na coś bardziej skomplikowanego.

  Wybieracie się do Francji? Warto abyście przyswoili sobie kilka potrzebnych zwrotów w języku francuskim. Pomoże Wam w tym Oliwier.

  Jeśli nie znacie języka angielskiego, to warto przed wakacjami nauczyć się kilku słów, dzięki którym łatwiej dogadacie się z obcokrajowcami. Jennie Young przedstawi Wam podstawowe zwroty w języku angielskim.