nauka języka angielskiego dla dzieci

    Język angielski stał się uniwersalnym sposobem komunikacji na całym świecie – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Nie trzeba też z pewnością nikogo przekonywać, że rozpoczęcie nauki na wczesnym etapie znacząco zwiększa szanse na sukces. Co jednak zrobić, żeby zainteresować malucha poznawaniem nowego języka? Na pomoc rodzicom przyjść może sympatyczny miś.

    Naukę języka obcego warto rozpocząć jak najwcześniej. Oswajanie dziecka z edukacją językową jeszcze w wieku przedszkolnym, pozwala mu szybciej przyswajać nowe słowa i podstawy gramatyki. Jak powinien wyglądać idealnie dostosowany do możliwości malucha kurs? O tym w kawiarence Dzień Dobry TVN opowiedziała lektorka języka angielskiego, Aleksandra Komada.

    Lili ma 5 lat i już jest poliglotką. Choć urodziła się w polskiej rodzinie i nigdy nie mieszkała za granicą, posługuje się biegle 3 językami. Mówi płynnie po polsku, niemiecku i angielsku. Rodzice chcieli ją wychować w duchu wielojęzyczności - jak to im się udało?

    Wakacje to dobry moment, aby dziecko podszkoliło język obcy. Lepiej wysłać je na obóz językowy, czy wystarczy, jeśli sami zabierzemy dziecko na wycieczkę zagraniczną? O radę zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN senior metodyka nauczania angielskiego Katarzynę Dołhun.