jezyki obce

  Naukę języka obcego warto rozpocząć jak najwcześniej. Oswajanie dziecka z edukacją językową jeszcze w wieku przedszkolnym, pozwala mu szybciej przyswajać nowe słowa i podstawy gramatyki. Jak powinien wyglądać idealnie dostosowany do możliwości malucha kurs? O tym w kawiarence Dzień Dobry TVN opowiedziała lektorka języka angielskiego, Aleksandra Komada.

  Sposobów na naukę języka obcego jest wiele. Można zapisać się na zajęcia do szkoły językowej lub kupić samouczek. Innym rozwiązaniem będzie czytanie książek w języku, którego chcemy się nauczyć. Jakie lektury wybrać na początek? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kamilą Gumińską, śpiewającą lektorką języka angielskiego.

  Matěj Kůs był dobrze zapowiadającym się żużlowcem. Po wypadku, w którym doznał urazu głowy zaczął mówić w języku, którego nigdy wcześniej się nie uczył. Jak wypadek odmienił życie sportowca? Dowiecie się tego z rozmowy Marcina Sawickiego.

  Lili ma 5 lat i już jest poliglotką. Choć urodziła się w polskiej rodzinie i nigdy nie mieszkała za granicą, posługuje się biegle 3 językami. Mówi płynnie po polsku, niemiecku i angielsku. Rodzice chcieli ją wychować w duchu wielojęzyczności - jak to im się udało?

  Władanie wieloma językami obcymi to marzenie niejednej osoby. Szymon Kasperek, nauczyciel ze Śląska, spełnia je od lat. Nieustannie się uczy i szlifuje swoją wiedzę.

  Znajomość języków obcych jest już nie tylko umiejętnością powszechną, ale przede wszystkim niezbędną w życiu każdego, kto chce otrzymać dobrą pracę, bez ograniczeń podróżować po świecie oraz kontaktować się z obcokrajowcami i rozmawiać w ich ojczystym języku.

  Jeśli już przyswoiliście podstawowe zwroty w języku niemieckim, teraz jest czas na coś bardziej skomplikowanego.