Koronawirus

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Minister podaje prawdopodobny termin

Dziewczynka na zdalnej lekcji

Jessie Casson/Getty Images

Koronawirus

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Minister podaje prawdopodobny termin

Dziewczynka na zdalnej lekcji

Jessie Casson/Getty Images

Od kilku dobrych miesięcy lekcje odbywają się wyłącznie zdalnie. Kiedy uczniowie mają szansę wrócić do szkoły? Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji, w programie Gość Radia Zet przyznał, że powrót jest możliwy nawet w tym miesiącu.

Kiedy dzieci wrócą do szkoły?

Wiceminister edukacji przyznał w rozmowie z Beatą Lubecką, w programie Gość Radia Zet, że decyzja o tym, kiedy dzieci wrócą do szkół będzie zależała od sytuacji epidemicznej w kraju. - Dane ze świąt są dużo niższe, ale prawdopodobnie było dużo mniej testów. Raczej w połowie tygodnia wyniki mogą być bardziej wiarygodne i pokazać, czy tendencja się przełoży – mówił Dariusz Piontkowski w rozmowie z Beatą Lubecką.

Polityk dodał, że jeżeli uda się opanować epidemię, możliwy jest powrót uczniów zarówno młodszych, jak i starszych. – Decyzje będą podejmowane pod koniec tego tygodnia, gdy będzie znana liczba zakażeń i prognoz. Trzeba ją podjąć odpowiedzialnie, nie można robić tego w ciemno. Mamy nadzieję, że uczniowie wrócą do niej najpóźniej w maju i czerwcu – dodał.

Nauka zdalna

Pogarszająca się sytuacja epidemiczna zmusiła rząd do przedłużenia nauki zdalnej. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem uczniowie - w całym kraju - do 11 kwietnia będą uczyć się w domach.

Wyjątek stanowią dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19. Dla nich szkoły mają obowiązek zorganizować zajęcia na świetlicy lub zdalne lekcje na terenie szkoły.

"Obserwujemy u dzieci apatię, niechęć do aktywności fizycznej i kontaktu z rówieśnikami". Nauczyciele o wpływie nauki zdalnej na uczniów

TVN24

Zobacz także:

Szczepienia na koronawirusa w Polsce - najnowsze dane na 6 kwietnia

Minister zdrowia nie ma wątpliwości: "To nie jest ostatnia pandemia w naszym życiu". Już nigdy nie będziemy bezpieczni?

Sąd obniżył alimenty z powodu pandemii. Adwokat: "Takie wyroki zapadają coraz częściej"

Źródło: Radio Zet |
Co sądzisz o tym artykule?
61
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0