Newsy

Kapitan Kate McCue odpowiada na zaczepkę seksisty. Internauci zachwyceni ripostą

seksizm

Carol Yepes/Getty Images

Newsy

Kapitan Kate McCue odpowiada na zaczepkę seksisty. Internauci zachwyceni ripostą

seksizm

Carol Yepes/Getty Images

Kate McCue jest piątą kobietą na świecie i pierwszą amerykańskiego pochodzenia, która posiada stopień kapitana statków wycieczkowych. Nie wszyscy jednak gratulują jej tego sukcesu. W mediach społecznościowych Pani Kapitan pojawił się seksistowski komentarz, na który sama zainteresowana zdecydowała się odpowiedzieć. Internautów zachwyciła jej cięta riposta. 

Kate McCue - kapitan statków wycieczkowych

Kate została kobietą-kapitanem statków wycieczkowych w 2015 roku. McCue pracuje w firmie Celebrity Cruises - organizatora luksusowych rejsów wycieczkowych. Prężnie działa także w mediach społecznościowych - na Instagramie obserwuje ją blisko 180 tysięcy fanów, na TikToku zaś - ponad 300. Jak to jednak z popularnością bywa - ma ona dwie strony. Nie wszyscy obserwujący Kate zostawiają pozytywne komentarze. Zdarzają się także opinie negatywne, często również mało konstruktywne, na które McCue, jak sama mówi, zwykle nie odpowiada. Ostatnio zdecydowała się jednak złamać tę zasadę. Nie tyle odpisała na komentarz, co nagrała film z odpowiedzią. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

PSA Sunday . #spreadtheword

Post udostępniony przez Captain Kate McCue (@captainkatemccue)

Zazwyczaj ignoruję podobne słowa 

- powiedziała Kate i wskazała na komentarz jednego z użytkowników TikToka. Komentarz brzmiał:

Jakim cudem jesteś kapitanem? Tylko twoja kobiecość

Brzmi bez sensu, prawda? Wszystko dlatego, że pierwotne znaczenia miało być inne. Autor zamieszczonego wpisu chciał wyrazić niedowierzenie, że Kate została kapitanem pomimo swojej płci. Popełnił jednak błąd, przez co zdanie straciło sens. Słowa "twój" i "ty jesteś" w języku angielskim zapisuje się bardzo podobnie - różnicę stanowi jedynie apostrof. Jego pomyłka była jednak na rękę McCue, która wykorzystała ją, by dobitnie uświadomić komentującego, że jest seksistą. 

"Ty jesteś" oznacza to, jaki jesteś, na przykład jesteś seksistą. Zaś słowo "twój" oznacza coś, co posiadasz, co do ciebie należy, na przykład "twoja ignorancja" 

- wytłumaczyła w filmie McCue. 

Ale nie martw się. Gdybyś miał więcej wątpliwości, czekam na ciebie. Możesz mnie znaleźć tu - w moim krześle kapitańskim 

- dodała na końcu z szerokim uśmiechem.  

Internauci zachwyceni

Internautów zachwyciła riposta Pani Kapitan. 

Dajcie jej koronę, bo to królowa

- czytamy w komentarzach pod wideo. 

Tak im mów, kobieto!
Do boju!

- wyrażali się inni. 

Dziękowali również za inspiracje na co dzień, które Kate dostarcza swoim obserwującym. Wielu fanów podziwia jej karierę, a konto na Instagramie czy TikToku McCue to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć, jak wygląda życie Pani Kapitan od kuchni.

Zobacz także:

W Polsce pojawiły się tarantule. Biolog: "Następuje wędrówka wielu gatunków na północ"

Nowe badania: Psy nie widzą ludzkich twarzy. Jak rozpoznają swoich właścicieli?

Aresztowano właściciela pitbulteriera. Pies śmiertelnie pogryzł 12-latka

Co sądzisz o tym artykule?
50
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0