Newsy

Jeremy Bulloch nie żyje. Aktor zagrał Bobę Fetta w "Gwiezdnych wojnach"

fhm/Getty Images

Newsy

Jeremy Bulloch nie żyje. Aktor zagrał Bobę Fetta w "Gwiezdnych wojnach"

fhm/Getty Images

Jeremy Bulloch zagrał w ponad 100 filmach i serialach, w tym w filmach o Jamesie Bondzie i "Gwiezdnych wojnach". Pożegnał go m.in. odtwórca roli Luke'a Skywalkera, Mark Hamill.

Jeremy Bulloch nie żyje

Brytyjski aktor Jeremy Bulloch, znany z roli Boby Fetta w pierwszej trylogii "Gwiezdnych wojen", zmarł w czwartek w Londynie w wieku 75 lat. Aktor zmarł w wyniku komplikacji zdrowotnych związanych z chorobą Parkinsona, na którą cierpiał przez ostatnie lata życia.

Urodzony w Leicester aktor zagrał w ponad 100 filmach i serialach, w tym w filmach o Jamesie Bondzie, "Tylko dla twoich oczu" i "Ośmiorniczka".

Bulloch zagrał m.in. w filmach o Jamesie Bondzie i "Gwiezdnych Wojnach"

Jednak mimo zaledwie kilku minut na ekranie oraz czterech wypowiedzianych kwestii w "Imperium Kontratakuje" i "Powrót Jedi" to właśnie rola tajemniczego łowcy nagród Boby Fetta przyniosła mu największą sławę.

- Świetny aktor, wspaniały kompan, bardzo miły dla wszystkich, którzy mieli szczęście go spotkać lub z nim pracować. Będzie mi go bardzo brakowało i jestem wdzięczny, że go poznałem - napisał na Twitterze Mark Hamill, odtwórca roli Luke'a Skywalkera w pierwszej trylogii "Gwiezdnych wojen".

Mark Hamill zaskoczył fanów „Gwiezdnych wojen”. Okazało się, że podkładał głos do wielu postaci uniwersum… pod pseudonimem. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
92
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0