Styl Życia

Jak wychować doga niemieckiego? "Opiekun musi trzymać dyscyplinę"

Styl Życia

Jak wychować doga niemieckiego? "Opiekun musi trzymać dyscyplinę"

Dog niemiecki uznawany jest za największą psią rasę. Zwierzęta te ważą nawet 90 kilogramów, a ich wysokość w kłębie dochodzi czasem do 110 centymetrów. Przedstawiciel tej rasy to najwyższy pies na świecie. W naszym studiu gościła hodowczyni Agnieszka Sroczyńska, która opowiedziała o charakterystyce tej rasy. 

Dogi niemieckie - charakterystyka rasy

Ekspertka nie ma wątpliwości, że Dogi niemieckie są z natury łagodne, nie denerwują się, ale wymagają opiekuna, który jest zdecydowany i konsekwentny, musi trzymać dyscyplinę. 

- To są psy wymagające. One szybko rosną, bardzo szybko. Nie jest istotne tylko to, jakiego szczeniaka nabędziemy - mówiła Agnieszka Sroczyńska. 

- Powinniśmy pamiętać o tym, że mamy dużo stowarzyszeń i organizacji, które nie działają tak, jak Związek Kynologiczny. To najstarszy związek w Polsce. Jeżeli chcemy psa rasowego, to jest organizacja, z której powinniśmy wybierać - dodała. 

Jak wychować doga niemieckiego?

Podstawą jest nabycie psa ze sprawdzonego miejsca i pewność, że będzie zdrowy. Jak więc zadbać o dobrą przyszłość dla naszego pupila?

- Dla wielu ludzi nie ma znaczenia, że psy mają tytuły czy jeżdżą na wystawy. Ale dla osób, które chcą psa na kanapę, to to często jest istotne. Daje to gwarancję, że psy są zdrowe. Jeśli już zdobyliśmy psa z dobrej hodowli, to 50 proc. sukcesu za nami. Musimy go teraz jeszcze odchować, co nie jest wcale łatwą sprawą - mówiła hodowczyni. 

- Każdemu nabywcy i przyszłemu właścicielowi polecam kursy posłuszeństwa. I to grupowe, żeby poświęcić psu czas. Tak, jak dziecko idzie do szkoły podstawowej, tak pies powinien odbyć taki kurs. Najlepiej zaczynać po 4. miesiącu życia psa, kiedy jest już po wszystkich szczepieniach - podsumowała. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
75
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
11.04.2021
Martae4ne
Bardzo dobrze, ze Pani Hodowczyni wyjaśniła gdzie należy kupować szczenięta - w Związku Kynologicznym w Polsce, a nie jakiś nowo powstałych stowarzyszeniach.