Największe grono zainteresowanych zmaga się z problemem, jak pozbyć się wągrów z nosa. Czy można i jak pozbyć się wągrów w jeden dzień? Choć z pomocą może przyjść wykwalifikowana kosmetyczka, każdy z nas sam może sobie pomóc.
Jak pozbyć się wągrów? Domowe sposoby
Najbardziej interesuje nas, jak pozbyć się wągrów raz na zawsze , czyli skutecznie i bezpowrotnie. Nie tylko, jak pozbyć się wągrów na nosie w jeden dzień. Sposobów na wągry jest wiele, można, a nawet trzeba, je łączyć, by uzyskać najlepsze efekty. Aby wiedzieć, jak pozbyć się wągrów z twarzy , trzeba wiedzieć, co wpływa na ich tworzenie się. Zaskórniki zwykle pojawiają się na twarzy w tak zwanej strefie T, czyli na nosie, czole i brodzie, ponieważ w tych miejscach skóra produkuje najwięcej łoju skórnego (sebum). Wągry to mieszanina łoju, złuszczonego naskórka i zanieczyszczeń. Wągry występują nie tylko u osób z cerą mieszaną, tłustą i trądzikową, mogą dotyczyć każdego typu skóry.
Jak pozbyć się wągrów z twarzy? Domowe sposoby
Wągry pojawiają się, gdy gruczoły produkują za dużo łoju, naskórek nie jest wystarczająco często złuszczany, a skóra nie jest prawidłowo oczyszczana. To są 3 przyczyny powstawania zaskórników, a jednocześnie 3 płaszczyzny, na które możemy oddziaływać, chcąc się ich pozbyć i ograniczyć ich pojawianie się.
Jak pozbyć się wągrów z nosa? Spróbuj następujących metod. Przede wszystkim pamiętaj o właściwej pielęgnacji skóry twarzy. Myj twarz dwa razy dziennie, stosując preparaty właściwe dla Twojej cery. Zadbaj o łagodne i dokładne oczyszczenie. Pamiętaj o codziennym demakijażu. Nie dotykaj twarzy brudnymi rękami, nie wyciskaj wągrów. Regularnie złuszczaj naskórek, częstotliwość złuszczania dostosuj do rodzaju cery i typu peelingu. Stosuj kosmetyki nawilżające oraz normalizujące wydzielanie sebum (np. kremy, toniki, maski oczyszczające i zwężające pory).
Nie wiesz jeszcze, jak pozbyć się wągrów z twarzy? Domowe sposoby obejmują także stosowanie „parówki”, która zmiękcza skórę twarzy, otwiera pory i łatwiej je oczyszcza. A jak pozbyć się wągrów na nosie ? Zastosuj ręcznie robiony peeling, np. z sody oczyszczonej, płatków owsianych lub cukrowy. To pomoże złuszczyć naskórek i dokładnie oczyści skórę w okolicy nosa.
Przedstawione sposoby będą pomocne w odpowiedzi na pytanie, jak pozbyć się wągrów z twarzy , ale też jak pozbyć się wągrów z ucha .
W przypadku skóry z tendencją do tworzenia się wągrów, w sposób szczególny należy zwrócić uwagę na zdrowy tryb życia. Zgodnie z zaleceniami, należy przyjmować od 1,5 do 2 litrów płynów dziennie. Warto zadbać, by znaczną ich część stanowiła woda, która pomaga oczyścić organizm, również skórę, z toksyn. Posiłki powinny być bogate w świeże owoce i warzywa, dobre tłuszcze oraz produkty pełnoziarniste. Unikaj smażonych potraw, zwłaszcza ostro przyprawionych, a także przetworów z tłustego mleka i czerwonego mięsa. Pamiętaj, że wysiłek fizyczny korzystnie wpływa na cerę. Wydzielany w czasie wysiłku pot nawilża skórę twarzy. Niewiele osób wie, że pot zawiera mocznik i kwas mlekowy, czyli składniki wielu kosmetyków. Ruch ponadto dotlenia naszą skórę. Dotleniona cera to cera zdrowa i promienista, bez wągrów i wyprysków.
>>> Zobacz też: Pumeks wulkaniczny – ratunek dla pięt czy niebezpieczny produkt?
Jak pozbyć się wągrów u kosmetyczki?
Aby wiedzieć, jak pozbyć się wągrów , warto zasięgnąć porady lekarza dermatologa lub udać się do kosmetyczki. Usuwanie wągrów to jeden z najczęstszych zabiegów, wykonywanych u kosmetyczki. Jak przeprowadzić proces oczyszczania twarzy i jak pozbyć się wągrów na nosie , korzystając z pomocy specjalistki? Oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym jest procesem wieloetapowym. Obejmuje: demakijaż twarzy, peeling, rozmiękczenie skóry i rozszerzenie porów, ręczne usunięcie zaskórników, nałożenie kremu o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym, nałożenie kremu ochronnego. U osób z cerą problematyczną (mieszaną, tłustą i trądzikową) poleca się mikropeeling kontrolowany (zabieg mikrodermabrazji), który polega na stopniowym ścieraniu naskórka za pomocą diamentowych głowic przy użyciu próżni.
>>> Zobacz też:
- Trądzik na plecach - przyczyny i leczenie. Jak pozbyć się trądziku na plecach?
- Powrót do naturalnego koloru włosów
- Czym są wegańskie kosmetyki?
Zobacz film: Jak przygotować maseczkę węglową