Gdy do minimum ograniczamy wychodzenie z domu, dodatkowe nauczanie dzieci podczas korepetycji także nie jest możliwe. Problem postanowili rozwiązać gdyńscy uczniowie. Licealiści wpadli na pomysł, by uruchomić e-korepetycje. Jak wyglądają one w praktyce?
E - korepetycje w czasie koronawirusa
Polscy uczniowie ze względu na pandemię muszą uczestniczyć w lekcjach on-line, a samo wychodzenie z domu ograniczone jest do niezbędnego minimum. Co w sytuacji, gdy potrzebują dodatkowej pomocy z wytłumaczeniem materiału, a rodzice nie są w stanie tego zrobić? Zwykłe korepetycje odpadają, jednak zawsze można przeprowadzić je przez internet.
Gdyńscy licealiści uruchomili specjalną platformę do e-korepetycji. Dzięki niej wolontariusze będą pomagali za darmo dzieciom ze szkół podstawowych.
Kto może lepiej pomóc dzieciom, jak nie inne dzieci, które chwilę wcześniej przerobiły program podstawówki
- stwierdziła Olga Wrońska, koordynatorka projektu.
E- korki. Jak skorzystać z pomocy?
Z uruchomienia platformy cieszą się rodzice dzieci potrzebujących pomocy w nauce. Jak uczeń może z niej skorzystać?
Wystarczy, że wypełni bardzo prosty formularz na stronie, gdzie wpisuje imię, zakres materiału, zagadnienie i godziny, w których jest dostępny oraz kanał komunikacyjny
- tłumaczyła Olga Wrońska.
Dzięki temu korepetytor będzie wiedział, jaki materiał ma przygotować i jak skontaktować się z konkretnym dzieckiem.
Rozwój projektu
Wolontariusze przygotowują dla swoich uczniów pomocne prezentacje z wielu przedmiotów szkolnych, jak matematyka czy język polski. Dzieci mogą też uzyskać wiedzę z różnych dodatkowych specjalizacji.
Elektronika, fotografia czy wiele, wiele innych
- wymieniał Radek Waga, lider projektu.
W tej chwili w akcji uczestniczą dwie szkoły podstawowe oraz 80 korepetytorów. Jest to jednak dopiero początek i niewykluczone, że z czasem liczby te będą się zmieniały.
Zobacz także:
- Internetowa lekcja tańca Kasi Cichopek i Marcina Hakiela. "Jedziemy bioderkami. Tył, w przód. Lekki bans"
- Jak pomóc dziecku przetrwać izolację rówieśniczą? Psycholog: „Niby coraz więcej możliwości, a jednak coraz mniej radości”
- Połącz przyjemne z pożytecznym. Ćwicz z Qczajem podczas sprzątania
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Autor: Wioleta Pyśkiewicz