Włosy

Fryzury dla okrągłej twarzy – jakie uczesanie wybrać?

Kobieta z rudymi włosami

Fot. Ailine Liefeld / EyeEm/Getty Images

Włosy

Fryzury dla okrągłej twarzy – jakie uczesanie wybrać?

Kobieta z rudymi włosami

Fot. Ailine Liefeld / EyeEm/Getty Images

Każdy kształt twarzy ma inne charakterystyczne cechy. Niektóre trzeba podkreślić, a inne ukryć – w obu tych przypadkach pomoże dobrze dopasowana fryzura. Jak zmienić proporcje twarzy, wybierając poszczególne fryzury do okrągłej twarzy i czego lepiej unikać?

Fryzury dla okrągłej twarzy można wykonać zarówno na włosach krótkich, jak i długich. Dzięki odpowiedniemu cięciu kształt twarzy bardziej upodabnia się do formy owalnej, która przez wiele osób uważana jest za ideał piękna.

Fryzury do okrągłej twarzy – czym się kierować?

Na wstępie należy zaznaczyć, że nie ma tylko jednej idealnej fryzury do okrągłej twarzy . Na to, w jaki sposób fryzura będzie pasować do danego kształtu twarzy, składa się wiele czynników, między innymi: długość włosów, ich struktura, objętość, ale także wiek człowieka i styl życia. Dowiedz się, dla jakiej fryzury okrągła twarz pasuje idealnie, a w jakiej może przyczyniać się do wizualnych dysproporcji. Dopiero po przeanalizowaniu plusów i minusów podejmij ostateczną decyzję o strzyżeniu. Pamiętaj, że to, w jaki sposób obetniesz włosy ma duże znaczenie – możesz albo podkreślić swoją atrakcyjność, albo podkreślić mankamenty urody.

Jakie pasują fryzury dla okrągłej twarzy?

Fryzury krótkie okrągła twarz

Krótkie fryzury do okrągłej twarzy bardzo pasują, trzeba tylko wiedzieć, z jakich opcji wybierać. Kobiety nie powinny się ich bać, wystarczy wiedzieć, jak się czesać i jak układać włosy.

· Wielowarstwowe cięcie. Do tej grupy zaliczają się wszystkie fryzury z wycieniowanymi końcówkami i grzywką na bok oraz tzw. artystyczny nieład. Najważniejsze, by włosy znajdowały się trochę niżej niż podbródek oraz by zakrywały policzki. Takie fryzury bardzo ładnie wyglądają w jasnych kolorach, w balejażu lub z refleksami. Wtedy będą to typowe fryzury wyszczuplające twarz okrągłą.

· Bob i jego modyfikacje to fryzury pasujące do okrągłej twarzy . Najlepszą wersją tej fryzury są przedłużone pasma włosów z przodu połączone z uniesieniem górnej części włosów. Dzięki takiemu strzyżeniu twarz nie tylko się wyszczupla, ale cała fryzura ma też większą objętość. By nie pogrubiać twarzy, bob nie jest polecany osobom z kręconymi włosami.

· Pixie to idealny wybór dla osób szukających fryzury dla okrągłej twarzy i cienkich włosów. Dodatkowym ułatwieniem jest układanie takiej fryzury. Dobry fryzjer zadba o to, by do stylizacji wystarczyło użycie suszarki i okrągłej szczotki.

Okrągła twarz – fryzury dla włosów średniej długości

Za średnią długość włosów uznaje się włosy do ramion. Przy takiej długości warto zwrócić uwagę na samo obcięcie końcówek, gdyż włosy obcięte na prosto nie będą prezentować się tak elegancko. Znacznie lepiej zdecydować się na delikatne cieniowanie lub pasma włosów różnej długości, przy czym najkrótsze powinny znajdować się na samym czubku głowy, dzięki czemu fryzura nabierze objętości. Pasma włosów nie powinny także drastycznie różnić się długością – całość ma tworzyć zgraną, gładką kompozycję. Jeśli chcesz nadać swoim włosom skręt, dla rysów twarzy korzystniej będzie wywijać je w stronę wewnętrzną.

· Przedłużony bob. To najbardziej uniwersalny typ fryzury dla cienkich włosów i okrągłej twarzy – sprawdzi się na każdym kształcie twarzy, w tym także na twarzy okrągłej. Do stylizowania może przydać się suszarka i gruba szczotka, a także prostownica. Całość warto utrwalić lakierem.

Długie fryzury do twarzy okrągłej

Długie włosy naturalnie tworzą optycznie złudzenie bardziej pociągłej twarzy. Mają także znaczący wpływ na to, jak odebrana zostanie Twoja figura – mogą wizualnie wyszczuplać o kilka kilogramów. Nie poleca się jednak zapuszczania włosów niskim kobietom, gdyż to może je jeszcze bardziej skracać.

· Długie rozpuszczone włosy to bezpieczne rozwiązanie dla osób, które szukają niewymagających fryzur do okrągłej twarzy. Przy takiej długości warto zwrócić uwagę na to, by pasma nie były jednakowej długości, a przedziałek nie znajdował się na środku głowy. Dobrym pomysłem jest także obcięcie grzywki na bok i unikanie dodatkowej objętości na wysokości policzków.

· Długie spięte włosy bardzo dobrze współgrają z okrągłą twarzą. Szczególnie warto zwrócić uwagę na takie proste uczesania jak wysoki kucyk czy warkocz dobierany. Przód fryzury, przy linii czoła można przy takim ułożeniu włosów nieznacznie wytapirować.

Okrągła twarz – fryzury, których lepiej unikać

Chcesz poznać ogólne zasady, mówiące o tym jaka fryzura do okrągłej twarzy nie będzie pasować? Czego warto unikać przy strzyżeniu?

· Lepiej zrezygnować z farbowania włosów na jeden kolor. Ta zasada dotyczy głównie ciemnych włosów, które uwydatniają okrągłe policzki.

· Przedziałki na włosach nie powinny być proste, a np. zygzakowate. W ten sposób twarz będzie wyglądać na szczuplejszą.

· Jeśli bardzo zależy Ci na grzywce – zdecyduj się na wersję na bok. Ciężkie i grube grzywki opadające na czoło podkreślą okrągły kształt twarzy i zaburzają proporcje.

· Podczas stylizacji lepiej wybierać prostownicę niż lokówkę. Kręcone włosy nie służą osobom z okrągłą twarzą, ponieważ optycznie jeszcze bardziej ją poszerzają.

Zobacz film: Metamorfoza Pauliny. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
57
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0