Animal helper - aplikacja, która pomaga zwierzętom
Jak się zachować, gdy np. w wypadku ucierpiało zwierzę? Gdzie poszukać pomocy? W tym pomoże aplikacja Animal helper. - Obecnie zgłoszenia o niehumanitarnym traktowaniu zwierząt czy sytuacjach, gdy potrzebują one pomocy, trafiają do wielu różnych służb. Aby uporządkować system, postanowiliśmy stworzyć numer 112 dla zwierząt. W ten sposób zgłoszenia będą wpadały do jednego miejsca, a operatorzy będą kierować je do prozwierzęcych jednostek, które podejmą działania - mówił w Dzień Dobry TVN Paweł Gebert, z fundacji "Psia krew".
Za pośrednictwem aplikacji będzie można zgłosić każdą sytuację, w której ucierpiało zwierzę, np. zostało potrącone, jest bite lub źle traktowane. Poprzez aplikację można przesyłać zdjęcia oraz filmiki. - Zgłoszenia będą docelowo wpadały do ogólnopolskiej centrali i to na dyspozytorze będzie spoczywała odpowiedzialność, jaką służbę zaalarmować - dodał Adam Van Bendler, stand uper i założyciel fundacji "Psia Krew".
Kiedy aplikacja będzie gotowa?
Animal helper będzie całkowicie darmowa. Pieniądze na jej powstanie udało się zebrać dzięki zbiórce. - Zamknęliśmy pierwszy etap i uzbieraliśmy ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zbudowanie centrali i przeszkolenie ludzi - mówił Adam Van Bendler.
Celem aplikacji jest nie tylko niesienie pomocy zwierzakom, ale przede wszystkim edukacja. Każdy, kto ściągnie aplikację, znajdzie w niej praktyczne porady dotyczące opieki nad zwierzęciem. - Dzięki niej dowiemy się, co zrobić, gdy np. na pies jest chory lub widzimy potrącone przez samochód zwierzę - mówił Adam Van Bendler.
W aplikacji będzie można znaleźć także adresy miejsc, w których zwierzaki są mile widziane. - Będą to m.in. restauracje czy plaże dla zwierząt - mówił Paweł Gebert.
Kiedy aplikacja będzie gotowa? - Powinna pojawić się jesienią. W pierwszej kolejności będzie testowana w województwie pomorskim i być może mazowieckim - dodał Paweł Gebert.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.
Zobacz także:
Coraz więcej psów z płaskimi pyskami z pseudohodowli. "Człowiek je bardzo zdeformował i wynaturzył"
Mruczenie kota – co oznacza i skąd się bierze?
Autor: Katarzyna Oleksik