Horoskop

Co symbolizuje babcia w senniku?

Babcia z wnuczką spaceruje po plaży

Oliver Rossi/Getty Images

Horoskop

Co symbolizuje babcia w senniku?

Babcia z wnuczką spaceruje po plaży

Oliver Rossi/Getty Images

Babcia kojarzy się z błogimi czasami dzieciństwa. Jest symbolem rodzinnego ciepła, mądrości i dobrych rad. Dlatego sen o babci często stanowi wskazówkę co do tego, jak postępować i jakimi zasadami kierować się w życiu.

Postać babci symbolizuje duchowego przewodnika, opiekuna i przyjaciela. Sen o babci może być przyczynkiem do refleksji nad tym, jakie relacje łączą lub łączyły śniącego z tą ważną osobą. Ponadto, dla właściwej interpretacji snu istotne jest nie tylko zachowanie, ale także wygląd oraz to, co mówi bohaterka marzenia sennego.

Sen o babci – co oznacza?

Staruszka w okularach robiąca swetry na drutach, siedząca przy kominku wraz z kotem czy pichcąca dla swych wnuków słodkie przysmaki – tak postrzega babcię wiele książek i filmów dla dzieci. Fikcja ma w tym przypadku wiele wspólnego z rzeczywistością. Starsi ludzie odznaczają się bowiem mądrością życiową i doświadczeniem. Do tego wykazują dużą czułość w stosunku do innych członków rodziny, są opiekuńczy i troskliwi.

Sen o babci może mieć wiele różnych interpretacji. Bywa, że taka postać przychodzi we śnie na znak wsparcia lub by podzielić się życiową poradą. W senniku babcia to też przestroga i ostrzeżenie przed czyhającym niebezpieczeństwem. Pojawia się zatem, aby wybawić śniącego z kłopotów czekających go na jawie.

Babcia uosabia emocjonalną warstwę osobowości śniącego. Jeśli pojawia się we śnie, można to interpretować w odniesieniu do własnych uczuć. Stara kobieta stanowi personifikację matki lub mądrej doradczyni. Taki sen może występować w fantazjach ludzi niedojrzałych emocjonalnie, którzy mają potrzebę, by ktoś się nimi opiekował i zapewniał im bezpieczeństwo. Jeśli śniący we śnie widzi sam siebie jako babcię, taka wizja może wskazywać na zbytnie przywiązanie do tradycji, a także nawyków czy przyzwyczajeń, których trudno się pozbyć. Taki sen jest więc zachętą do refleksji na temat własnego życia.

Słuchać rad babci oznacza słuchać swojego wewnętrznego głosu. Widzieć ją z dzieckiem zaś może oznaczać, że potrzebuje się wsparcia, otuchy czy pomocnej dłoni. Podobnie interpretuje się sen o babci, w którym samemu przychodzi się do bohaterki z prośbą o poradę lub ten, w którym zjada się przygotowany przez nią posiłek.

Sen o babci w znaczeniu negatywnym

Ujrzenie we śnie żyjącej babci może sugerować jakieś problemy ze zdrowiem. Taka wizja powinna być impulsem do tego, by lepiej zadbać o siebie, odpocząć i zregenerować siły.

Co ciekawe, sen o babci może też być odzwierciedleniem niezaspokojonych potrzeb z dzieciństwa czy okresu dojrzewania. Bywa, że taka fantazja wynika np. z braku poczucia bezpieczeństwa i wsparcia ze strony najbliższych. Wskazuje więc na duże zagubienie i potrzebę stworzenia z kimś wspólnoty.

W znaczeniu negatywnym sen o babci może być też odzwierciedleniem strachu przed starością. Wielu osobom towarzyszy obawa przed byciem zniedołężniałym lub samotnym w podeszłym wieku. Owe lęki mogą przekładać się na określone scenariusze w wyobraźni. Sen o babci, która jest nieprzyjemna i zła może także wskazywać na toksyczną zależność od matki. Z kolei w senniku chora babcia jest zapowiedzią problemów i trosk. Jej pojawienie się w śnie stanowi też poniekąd odzwierciedlenie stanu umysłu śniącego.

Sennik: zmarła babcia

Pogodzenie się ze stratą tak ważnej osoby zawsze jest bolesne i trudne. Dlatego tak wiele osób miewa sny o nieżyjącej babci. Są one efektem smutku i tęsknoty za ukochaną osobą. Sen o babci nieżyjącej to wyraz pustki po jej odejściu. Co ciekawe jednak takie fantazje często wcale nie budzą strachu. Wręcz przeciwnie – powodują radość na widok osoby, za którą się tęskni. Okazuje się, że w senniku zmarła babcia często wcale nie jest złą wróżbą. Jej pojawienie się w marzeniu sennym niesie za sobą zazwyczaj bardzo ważne przesłanie.

Sen o zmarłej babci to zazwyczaj ostrzeżenie. Budząc się z takiej wizji, ważne jest, aby spróbować sobie przypomnieć, w jakiej sytuacji widziało się babcię i co mówiła. Pojawiając się w marzeniu sennym, taka osoba często próbuje uchronić śniącego przed jakimś niebezpieczeństwem lub negatywnymi skutkami pewnych decyzji.

Widzieć śmierć babci w senniku określane jest jako przestroga przed nieszczęściami. Zobaczyć babcię w trumnie – to z kolei symbol złych decyzji, jakie można podjąć. Z kolei obraz nieżyjącej babci, która jest uśmiechnięta, w senniku bywa interpretowany jako potwierdzenie obrania właściwej drogi do osiągnięcia upragnionego celu. To znak aprobaty ze strony ukochanej osoby.

W senniku zmarła babcia może także uosabiać niezałatwione sprawy z przeszłości, które należałoby uporządkować. Mogą one dotyczyć nie tylko obszaru zawodowego, ale też rodzinnego. W senniku śmierć babci oznaczać może też rychłą utratę czegoś bardzo cennego. Jest to zatem wskazówka, aby zwracać uwagę na to, co ważne i wartościowe. Sen o śmierci babci lub o jej pogrzebie wskazuje natomiast na silną tęsknotę za jakąś osobą, z którą nie ma się już żadnego kontaktu.

Zobacz też:

Co według sennika oznacza sen o statku – rejsie albo tonięciu?

Sen o dziewczynie – co oznacza i jaka jest jego symbolika?

Sen o krwi - krew z nosa, wypadające zęby bez krwi i inne. Symbolika i znaczenie

Co pić, żeby się wyspać? Porady Agnieszki Cegielskiej. Zobacz wideo:


Co sądzisz o tym artykule?
91
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0