Oczy we śnie - co mówi sennik?

Aktualizacja:
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Sny potrafią zaskakiwać, zwłaszcza jeśli dotyczą niezrozumiałych spraw o podwójnym znaczeniu. Dawniej wierzono, że marzenia senne to tak naprawdę subtelne wskazówki wysyłane przez podświadomość, które mają wyznaczać tor działania. Co może oznaczać sen, w którym pojawiają się oczy?

Nie wiadomo, co stoi za częstotliwością pojawiania się snów. Zdarza się, że śnimy częściej, jeśli w naszym życiu wiele się dzieje i na co dzień towarzyszą nam silne emocje. Choć wiele osób nie przypisuje snom szczególnego znaczenia, niektórzy traktują je jako cenne informacje o swojej osobie. Różnego rodzaju motywy mogą także stanowić formę przestrogi lub złej czy dobrej wróżby. Co może oznaczać sen o oczach?

Oczy - jak interpretować taki sen?

Aby poznać pełne znaczenie danego snu, warto tuż po przebudzeniu zanotować jak największą liczbę szczegółów. Jeśli przyśniły się nam oczy, istotny jest nie tylko ich kolor, lecz także kontekst występowania i zachowanie śniącego wobec nich. Jeżeli nie pamiętamy tego typu detali, należy poczekać z interpretacją snu do momentu, aż fabuła nieco się nam odświeży. W przeciwnym przypadku nie dowiemy się, co tak naprawdę oznaczało to zdarzenie. Tłumaczenia jakich motywów związanych z symbolem oczu najczęściej poszukuje się w senniku?
 • Sen o oczach w ogólnym znaczeniu ma związek ze stanem psychicznym osoby śniącej. Dotyczy jej pragnień, ukrywanych emocji, a czasem również wewnętrznych rozterek. Pokazuje także, w jaki sposób śniący widzi otaczający go świat.
 • Niebieskie oczy to według sennika niezwykle pozytywna wróżba dla osób, które wciąż poszukują drugiej połówki. Oznacza bowiem, że już wkrótce na naszej drodze stanie ktoś wyjątkowy, kogo pokochamy szczerym uczuciem. Będzie to naprawdę wielka miłość, która z dużym prawdopodobieństwem przetrwa aż do śmierci. Jest to także znak, że ktoś może pałać do nas ukrytym uczuciem.
 • Sennik tłumaczy również znaczenie snu, w którym pojawiają się czerwone oczy. Jest to znak, że wkrótce w życiu śniącego zdarzy się coś, co sprawi mu dużą radość. Nie będzie to spektakularna wiadomość ani zmiana, która odmieni jego życie, ale z pewnością wywoła uśmiech na twarzy.
 • Sen, w którym pojawiają się czarne oczy, według sennika jest zwiastunem nadchodzących kłopotów, które mogą dotyczyć zarówno sfery prywatnej, jak i zawodowej. Być może problemy będą wynikać z celowego działania fałszywej osoby z naszego otoczenia, która chce nam zaszkodzić. Jest to również ostrzeżenie, że jesteśmy obmawiani i nie powinniśmy tak łatwo zwierzać się innym ludziom.
 • Jakie jest znaczenie snu, w którym pojawiają się brązowe oczy? Jest to ostrzeżenie przed nieuczciwymi osobami z naszego otoczenia, które chcą nas oszukać lub wykorzystać. Ich obecność nie jest przypadkowa. Może być związana z prowadzonym biznesem lub umiejętnościami, z których chce skorzystać druga strona.
 • Dobrym omenem jest sen, w którym pojawiają się bardzo jasne, prawie białe oczy. Są one symbolem rozwiązanych konfliktów, spokoju i harmonii. Śniący może również liczyć na życzliwość ze strony bliskich osób i zrozumienie, które pomoże mu osiągnąć zamierzone cele.
 • Patrzeć w oczy we śnie to według sennika znak, że wkrótce śniący pozna wyjątkową osobę, która będzie miała bardzo duży wpływ na jego życie. Znajomość niekoniecznie należy rozpatrywać w miłosnym kontekście, nowo poznana osoba może bowiem okazać się przyszłym partnerem biznesowym lub współlokatorem w nowym miejscu zamieszkania, być może w innym kraju.

Sen o oczach - co jeszcze może oznaczać?

Jeśli przyśnią się nam zmęczone oczy, jest to przestroga, aby zastanowić się nad swoimi czynami i zachowaniem, ponieważ mogą one przynieść negatywne skutki. Z powodu własnej lekkomyślności popełnimy błąd, który zaważy na naszym całym życiu. Jakie jeszcze może być znaczenie snu o oczach?
 • Jeśli widziane we śnie oczy są chore lub zezowate, jest to znak, że osobę śniącą czekają poważne problemy finansowe. Pojawi się wiele wydatków, z którymi ciężko będzie sobie poradzić. W innej interpretacji chore oczy oznaczają zdradę małżeńską.
 • Gdy widziane we śnie oczy są zamknięte, to znak, że osoba śniąca kroczy niewłaściwą ścieżką, a dodatkowo w żaden sposób nie rozwija się duchowo. Z tego powodu w jej życiu nie ma większych perspektyw i szans na zmiany. Aby odwrócić tę sytuację, należy podjąć nowe działania. Sen może również oznaczać, że unikamy odpowiedzialności i nie chcemy rozwiązać pewnych spraw, których istnienie staramy się wyprzeć.
 • Widok dodatkowej pary oczu zwiastuje, że osoba śniąca powinna bardziej ufać swojej intuicji i zachować dystans w kontaktach z nowo poznanymi osobami. Jest to również ostrzeżenie, aby zachować czujność, gdy jakaś sytuacja nas niepokoi.
 • Zranienie się w oko we śnie może świadczyć o tym, że nasze osądy są niewłaściwe i wbrew chęciom nie jesteśmy obiektywni
Zobacz także:
Autor: Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego:  Laurence Monneret/Getty Images

Pozostałe wiadomości