Horoskop

Sennik – lustro. Jakie jest ukryte znaczenie snu?

rozbite lustro

KatarzynaBialasiewicz/Getty Images

Horoskop

Sennik – lustro. Jakie jest ukryte znaczenie snu?

rozbite lustro

KatarzynaBialasiewicz/Getty Images

Marzenie senne pojawiają się z różną częstotliwością. Niektóre osoby śnią praktycznie codziennie, inne sporadycznie albo praktycznie wcale. Lustro według sennika ma wiele znaczeń. Interpretacje są uzależnione m.in. od kontekstu oraz okoliczności snu.

Ludzie od dawna starają się odczytać sygnały wysyłane przez podświadomość. Dla wielu osób marzenia senne są drogowskazami życiowymi, dla wielu też stanowią sygnały ostrzegające przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Sen, w którym występuje lustro, w podstawowym znaczeniu jest kojarzony z troską o własny wizerunek. Często pojawia się, gdy osoba śniąca nie akceptuje własnego wyglądu i usilnie próbuje go poprawić.

Rozbite lustro – co mówi sennik?

Marzenia senne nie powinny być interpretowane dosłownie. Zazwyczaj można doszukać się kilku znaczeń, które w zależności od sytuacji można dopasować do osobistych doświadczeń. Jak prawidłowo interpretować sny o lustrze?

  • Rozbite lustro według sennika może oznaczać chęć pouczania osób w najbliższym otoczeniu. W przypadku uwag związanych z wykonywaniem obowiązków warto zastanowić się, jaki będzie najlepszy sposób przekazania swoich sugestii, aby pouczana osoba nie czuła się karcona. Taka sytuacja w przyszłości może bowiem doprowadzić do nieprzyjemnych sytuacji, gdyż zranione ego bardzo długo się goi. Dobrym pomysłem jest zadawanie odpowiednich pytań (np. „Czy chciałabyś/chciałbyś poznać moją opinię na ten temat?”). Jeżeli osoba nie zechce słuchać, należy uszanować to i powstrzymać się od komentowania.
  • Sennik mówi, że zbite lustro we śnie można interpretować również jako wewnętrzną chęć pozbycia się obciążeń, które uniemożliwiają rozwój i stanowią przyczynę stagnacji. W takiej sytuacji osoba śniąca powinna przeanalizować swoją aktualną sytuację życiową i wskazać osoby, czynności, miejsca lub przekonania, które są „kotwicami”, niepotrzebnym obciążeniem. W trudnych sytuacjach zaczynanie wszystkiego od nowa często jest najlepszym rozwiązaniem, które (mimo początkowych trudności) w większości przypadków pozwala rozwinąć skrzydła, otworzyć się na nowe możliwości.
  • Odbicie w lustrze we śnie ma według sennika wiele interpretacji. Widzieć siebie w lustrze z zamkniętymi oczami oznacza, że osoba śniąca odczuwa strach przed rzeczywistością. Unikanie problemów jest jedynie chwilowym rozwiązaniem, gdyż niestety wszystkie troski wracają niejednokrotnie ze zdwojoną siłą. Powinno się odważnie stawić im czoła. Być może okaże się, że część z nich jest dużo łatwiejsza do rozwiązania, niż się wydawało. Uciekanie przed problemami może prowadzić do frustracji, która w połączeniu z ciągłym napięciem utrudnia zasypianie, relaks i regenerację organizmu.
  • Kolejnym znaczeniem marzenia sennego z odbiciem w lustrze jest miłość lub poczucie niskiej wartości. Jeśli osoba śniąca wpatruje się w lustro i widzi w odbiciu cudzą twarz, może to oznaczać nieodwzajemnione uczucie albo częste porównywanie się do innych osób, skutkujące spadkiem samooceny.

Lustro – dodatkowe znaczenie snu

Jeśli osoba śniąca spogląda w lustro i nie widzi swojego oblicza, prawdopodobnie przeżywa kryzys tożsamości wywołany poczuciem braku sensu. W niektórych przypadkach jest on spowodowany pracą, która nie daje żadnej satysfakcji, nieszczęśliwym związkiem skazanym na porażkę lub inny czynnikami. Dopóki w życiu nie nastąpi znacząca zmiana, kryzys będzie się utrzymywał nawet przez długie lata. Jakie jeszcze są interpretacje snu z lustrem?

  • Jeśli osoba śniąca widzi duże lustro z piękną, pozłacaną ramą, może oczekiwać, że wkrótce nadarzy się okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Nie należy jednak spodziewać się astronomicznych kwot, raczej będą to niewielkie środki, które warto oszczędzić lub zainwestować.
  • Małe lustro we śnie według sennika oznacza, że osoba śniąca od pewnego czasu jest obserwowana. Być może szykuje się awans, a przełożony bacznie przygląda się i sprawdza, czy nadszedł już właściwy czas.
  • Widok krzywego lustra we śnie może oznaczać, że osoba śniąca żyje złudzeniami. Choć warto mieć nadzieję i nie poddawać się, czasami trzeba pogodzić się z porażką i po prostu żyć dalej. Nieodwzajemniona miłość lub przyjaźń, choć jest bolesna, nie powinna stanowić ograniczenia, gdyż w takiej sytuacji trudnej dostrzec subtelne sygnały wysyłane przez nowe osoby.
  • Przeglądanie się w lustrze według sennika oznacza również nadmierne zamartwianie się zachowaniami z przeszłości. Ciągłe rozmyślanie o minionych sprawach może doprowadzić do problemów z teraźniejszością. Warto wyciągnąć wnioski, oddzielić przeszłość grubą kreską i zacząć postępować w taki sposób, aby być zadowolonym z samego siebie.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że poprawna interpretacja marzeń sennych wymaga dogłębnej analizy. Jeżeli pamiętamy wyłącznie fragmenty, warto poczekać, aż przypomnimy sobie całość lub przynajmniej większość snu.

Zakochał się w swoim odbiciu? Ten kot nie może przestać patrzeć w lustro. Obejrzyj nagranie:

x-news

Zobacz też:

Sen o krwi - krew z nosa, wypadające zęby bez krwi i inne. Symbolika i znaczenie

Co oznacza sen o pociągu?

Sen o rybach w wodzie – jak go interpretować?

Co sądzisz o tym artykule?
72
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0