lustro

  lustro

  Marzenie senne pojawiają się z różną częstotliwością. Niektóre osoby śnią praktycznie codziennie, inne sporadycznie albo praktycznie wcale. Lustro według sennika ma wiele znaczeń. Interpretacje są uzależnione m.in. od kontekstu oraz okoliczności snu.

  Lustra towarzyszą ludziom od zarania dziejów. Jak powstawały te, które zdobiły XIX-wieczne domy? Czym różniły się od współczesnych luster? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan.

  Tym razem nasza "złota rączka" Wiesiek Skiba pokazuje, jak ze starego obrazu zrobić lustro w stylu vintage. Zobaczcie, jakie to proste!

  Emily Blunt i Charlize Theron zagrały w Łowcy i Królowej Lodu. Istotnym rekwizytem w filmie jest lustro. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska zapytała więc aktorki, czy w prawdziwym życiu zdarza się mówić do lustra. Cały wywiad zobaczycie w niedzielę w Dzień Dobry TVN.

  Zazwyczaj do przedpokoju nie wpada światło dzienne. Jest mały i raczej wąski. Ale to on wprowadza nas do domu. Jak optycznie powiększyć jego objętość? Beata Lipov, która prowadzi blog wnętrzarski, zdradziła w studiu Dzień Dobry TVN arkana właściwego urządzenia przedpokoju. Jaki dywan jest najlepszy do przedpokoju? Gdzie ulokować lustro? Zobaczcie nasz mały przedpokój w Dzień Dobry TVN.