Gorące tematy

Bon turystyczny po wakacjach. ZUS podaje statystyki

plaża

Carlos Sanchez Pereyra/Getty Images

Gorące tematy

Bon turystyczny po wakacjach. ZUS podaje statystyki

plaża

Carlos Sanchez Pereyra/Getty Images

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprezentował dane na temat bonu turystycznego i jego wykorzystania w te wakacje. Ile z nich aktywowano, a ile wykorzystano?

Bon turystyczny

ZUS poinformował właśnie o ponad milionie aktywacji bonów turystycznych. Wykorzystano zaś jedną trzecią z nich. Co istotne, bon straci ważność dopiero w marcu 2022. Można nim płacić cały rok - nie tylko w okresie wakacyjnym. 

Co ciekawe, mimo że wakacje dobiegły końca, zainteresowanie bonem nie maleje. Łączna kwota płatności, których dokonano za pomocą bonu to 213 milionów złotych.

Na stronie poświęconej programowi, Polska Organizacja Turystyczna udostępniła specjalną wyszukiwarkę, która umożliwia sprawdzenie, w jakich obiektach można dokonać płatności za pomocą bonu. Wystarczy wpisać nazwę placówki lub miejscowości, do której się wybieramy. 

Jak aktywować bon turystyczny?

Przypominamy tylko, że bon turystyczny przysługuje na każde dziecko, a jego wartość wynosi 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością - otrzymać możemy dodatkowy bon w wysokości 500 zł. 

Bon turystyczny 500 plus dostępny jest na platformie PUE ZUS. 

Jeśli jesteś osobą uprawnioną, zaloguj się na swój profil na PUE ZUS. Wybierz z górnego menu zakładkę 'Ogólny' i przejdź do zakładki 'Polski Bon Turystyczny', a następnie 'Mój bon'

 - wyjaśniała wcześniej Polska Organizacja Turystyczna. 

Profil na PUE ZUS można założyć przez bankowość elektroniczną, przez profil zaufany, przy użyciu podpisu kwalifikowanego bądź podczas wizyty w placówce ZUS

- czytamy na TVN24 Biznes. 

Do aktywacji potrzebne nam będą aktualny e-mail i numer telefonu komórkowego.

Bądźmy czujni. Bony turystyczne okazały się być efektywną przykrywką dla przestępców. W jaki sposób oszukują i jak nie dać się nabrać? Zobacz reportaż Uwaga!TVN:

Zobacz także:

GIS ostrzega przed salmonellą w mięsie z indyka. Sprawdź, czy nie masz go w lodówce

Małgosia Rozenek-Majdan w ogniu krytyki. Czy słusznej?

Justin Timberlake i Jessica Biel zostali rodzicami po raz drugi. Informację podał znajomy pary. "Dziecko jest urocze"

Co sądzisz o tym artykule?
57
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0