Styl Życia

Beata Michoń - sztukmistrzyni w męskim  świecie modelarzy. "Panowie na początku patrzyli na nas krzywym okiem"

Styl Życia

Beata Michoń - sztukmistrzyni w męskim  świecie modelarzy. "Panowie na początku patrzyli na nas krzywym okiem"

Jeszcze kilka lat temu w męskim świecie modelarzy pań w zasadzie nie było. Obecnie kobiety zajmujące się tym fachem można policzyć na palcach jednej ręki, mimo mniejszości swoją pracę wykonują precyzyjnie i fachowo. Jedną z nich jest sztukmistrzyni z Lublina, pani Beata Michoń. 

Beata Michoń i jej  przygoda z modelarstwem

Beata Michoń przygodę z modelarstwem rozpoczęła za sprawą męża. Jak przyznała, to właśnie on kleił plastikowe i kartonowe modele, a ona od czasu do czasu malowała poszczególne elementy. Gdy ukochany wyjechał do pracy do Hiszpanii, pani Beata postanowiła oddać się pasji i spróbowała swoich sił. Pierwsze modele nie przypominały tych pokazanych w katalogu, jednak z czasem projekty stawały się coraz lepsze, a modelarka zaczęła odnosić pierwsze sukcesy na konkursach.

- Panowie na początku patrzyli na nas krzywym okiem. Po czasie zaakceptowali kobiety w swoim środowisku. Teraz już nie patrzą na nas dziwnie – powiedziała.

Pasja i sposób na życiowe problemy

Wkrótce z prośbą o pomoc do pani Beaty zwróciła się Anna Bosowska. Doświadczona kobieta dała młodej koleżance po fachu dobre rady, a także namówiła ją do udziału w konkursie. Wspólne zainteresowania oraz pasja do tworzenia małych dzieł sztuki sprawiły, że panie miały sobie wiele do powiedzenia. Z czasem ich relacja przekształciła się w prawdziwą przyjaźń.

- Poznałyśmy się pierwszy raz i narodziła się przyjaźń. Beata nadal dużo mnie uczy - powiedziała. 

Dzięki modelarstwu pani Beata nie tylko znalazła przyjaciółkę. Hobby wiele razy pozwoliło jej przetrwać trudne życiowe momenty. Ten najgorszy przyszedł kilka miesięcy temu, gdy ciężko zachorowała jej mama.

Potrafiłam od rana do wieczora przesiedzieć przy tym i z głowy uciekały inne problemy. Pomogło mi to przeżyć – powiedziała.

Model czołgu autorstwa Beaty Michoń

Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Uwodziła mężczyzn na portalu randkowym, a następnie ich okradała. "Dosypywała do napojów środki nasenne"

Unia Europejska chce wprowadzić paszporty dla zaszczepionych. Czy Polski rząd popiera ten pomysł?

Fatalne warunki na drodze? Kajetan Kajetanowicz zdradził, jak jeździć po lodzie i śniegu

Reporter: Arkadiusz Gdula
Co sądzisz o tym artykule?
66
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0