Gwiazdy

Anna Lewandowska o problemie, który dotyczy nas wszystkich. "Na to, co się dzieje brak już słów"

Anna Lewandowska

Tomasz Urbanek/East News

Gwiazdy

Anna Lewandowska o problemie, który dotyczy nas wszystkich. "Na to, co się dzieje brak już słów"

Anna Lewandowska

Tomasz Urbanek/East News

Anna Lewandowska poruszyła w mediach społecznościowych istotny problem, który narodził się podczas pandemii. W dobie koronawirusa wzrosło bowiem zanieczyszczenie środowiska jednorazowymi maseczkami. Cierpią nie tylko zwierzęta, ale cały ekosystem.

 Anna Lewandowska o problemach środowiska 

Anna Lewandowska od lat zachwyca swoje fanki i podopieczne idealną figurą i szczerym uśmiechem na twarzy. Trenerka aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, gdzie zamieszcza inspiracje dotyczące zdrowego odżywiania i treningów, a także dzieli się rodzinnymi kadrami ukazującymi jej męża i córeczki. Niedawno gwiazda postanowiła wykorzystać swoją popularność, by ogłosić światu ważna wiadomość. Jak przyznała, w dobie pandemii środowisko naturalne cierpi. Wszystko za sprawą maseczek jednorazowych, które od ponad 12 miesięcy chronią nas przed COVID-19. Niestety okazuje się, że o ile skuteczność masek może być zbawienna dla naszego zdrowia, ze względu na złe użytkowanie odpadami, stanowi wielkie zagrożenie dla zwierząt. Anna opublikowała więc zdjęcie lwa morskiego pływającego w otoczeniu śmieci autorstwa Ralpha Pace’a i opatrzyła je przejmującym wpisem.

Od rana zabierałam się za ten post… Według BBC co miesiąc w pandemii zużywa się 129 mld jednorazowych maseczek na twarz i 65 mld jednorazowych rękawiczek, które przyczyniają się do powstawania śmieci i trafiają do oceanów. Setki tysięcy fok, lwów morskich, ryb i wielorybów umiera z powodu zaplątania się w plastik lub myląc go z pożywieniem, ale to nie jest już tylko problem zwierząt. Mikrocząsteczki plastiku trafiają potem na NASZE talerze w postaci owoców morza, ryb, a nawet miodu, czy wody…

- czytamy. 

W dalszym wpisie Anna zdradziła, co możemy zrobić, by odmienić losy bezbronnych zwierząt. Podstawa to odpowiedzialne używanie maseczek.

- Jak odpowiedzialnie używać maseczek? Jeśli to możliwe, wybierajmy maseczki wielokrotnego użytku. Jednorazowe maseczki wyrzucajmy do odpadów zmieszanych. W wielu miastach znajdziemy już specjalne punkty do utylizacji maseczek - wyjaśniła. 

Fani reagują na problemy środowiska

Post Anny Lewandowskiej wywołał spore poruszenie. Pod wpisem zawrzało, a fani z chęcią wyrażali swoją opinię w komentarzach. Wśród internautów znalazła się duża grupa osób, które otwarcie przyznały, że nie zdawały sobie sprawy z powagi problemu. Teraz z pewnością będą ostrożniej i z głową gospodarować odpadami.

- Jak ja bym chciała, żebyśmy w szpitalach mogli używać maseczek wielokrotnego użytku, ilość produkowanych dziennie śmieci przyprawia o ból głowy

- Szukam spokoju i radości z życia każdego dnia. Ale na to co się dzieje czasami brak już słów

- Super Aniu, że poruszasz taki ważny problem. Niestety nie zdajemy egzaminu z ochrony środowiska i dbania o przyrodę

- Absolutnie się zgadzamy! Jednorazowe materiały zasypują oceany - pisali fani. 

Anna Lewandowska o macierzyństwie i nie tylko

Zobacz także:

Anna Lewandowska opublikowała rodzinne zdjęcie. Pełen miłości kadr rozczulił fanów

Anna Lewandowska zachęca do ograniczenia spożycia tego produktu. "Znacznie wpływa na rozwój nowotworów"

50 najbardziej wpływowych kobiet w polskim sporcie. Anna Lewandowska wyprzedzona na podium?

Co sądzisz o tym artykule?
67
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0