Gwiazdy

Agnieszka Sienkiewicz prosi fanów o pomoc. "Do ośrodka trafiają dzieci, które zostały porzucone przy drodze, w latrynie"

Agnieszka Sienkiewicz

Kamil Piklikiewicz/East News

Gwiazdy

Agnieszka Sienkiewicz prosi fanów o pomoc. "Do ośrodka trafiają dzieci, które zostały porzucone przy drodze, w latrynie"

Agnieszka Sienkiewicz

Kamil Piklikiewicz/East News

Agnieszka Sienkiewicz w dniu Światowego Dnia Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci poruszyła w mediach społecznościowych ważny temat. Aktorka pod opublikowanym zdjęciem przyznała, nie każdy maluch na świecie ma bezpieczne i spokojne dzieciństwo. My możemy jednak dołożyć cegiełkę, by zapewnić im lepsze życie.

Agnieszka Sienkiewicz o pomocy bezbronnym dzieciom

30 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci. To święto uświadomić ma ludziom na całym świecie, jak destrukcyjne jest stosowanie kar cielesnych wobec najmłodszych. Temat ten w sieci poruszyła także Agnieszka Sienkiewicz. Aktorka opublikowała na Instagramie nowy post i opatrzyła go długim opisem.

- Dziś Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci!!!! Ostatnio przeczytałam piękne zdanie: "Nikt nie może zrobić wszystkiego, ale każdy może zrobić coś" – rozpoczęła. W dalszej części gwiazda przywołała fundację Kasisi i przybliżyła wszystkim obserwującym jej działalność. Jak przyznała, to właśnie ludzie zasiadający w tej organizacji tworzą dom dzieciom, które doświadczyły przemocy ze strony najbliższych i głodu. Choć brzmi to brutalnie, niestety takie rzeczy wciąż dzieją się na świecie.

Fundacja Kasisi dokładnie wie, jak bardzo dewastująca dla psychiki dziecka jest przemoc!!! Jak niszczy poczucie bezpieczeństwa - fundament, na którym dziecko buduje cały swój świat. Fundacja Kasisi w Afryce tworzy dom m.in. właśnie takim dzieciom! Które doznały przemocy, głodu, wyklęcia. Do prowadzonego przez Kasisi ośrodka trafiają dzieci, które zostały porzucone przy drodze, w latrynie, na przystanku autobusowym lub które były ofiarami handlu ludźmi 

- czytamy.

Agnieszka zaapelowała także o pomoc. - Każdy z nas może dołożyć cegiełkę, do tego, by te dzieci otrzymały szansę na zdrowie, edukację, na spełnienie marzeń, na wyjście z choroby głodowej. Możemy też spełnić ich największe marzenie o posiadaniu rodziny - kogoś, komu na nich zależy!!! ADOPTUJ Z SERCEM - koniecznie wejdźcie na stronę fundacji i zobaczcie, jak możecie i Wy adoptować z sercem!!!! - podsumowała. 

Fani komentują

Najnowszy post Agnieszki chwyta za serce. Pod apelem aktorki natychmiast pojawiło się wiele komentarzy. Fani pozostawili pod zdjęciem mnóstwo serduszek, a także przyznali, że dzień sprzeciwu wobec bicia dzieci powinien być codziennie.

- Poza brakiem poczucia bezpieczeństwa to również niska samoocena, problemy z własną akceptacją, strach przed ludźmi i wiele innych dysfunkcji, z którymi nieraz można się nie uporać przez całe życie.

- Każdy dzień powinien być światowym dniem sprzeciwu wobec bicia dzieci - pisali fani. 

Przemoc i przestępstwa - codzienność dzieci w Gwatemali

Zobacz także:

Syn Toma Hanksa oskarżony o przemoc domową i rasizm. Była partnerka złożyła pozew do sądu

Sonia Bohosiewicz o przemocy i poniżaniu. Aktorka opowiedziała o traumatycznych przeżyciach z przedszkola

Bartosz Bielenia o strachu w szkołach aktorskich. "Jestem sprawcą przemocy"

Co sądzisz o tym artykule?
76
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0