Zdrowe odżywianie

Jak odszukać dietetyka do współpracy online?

Zdrowe odżywianie

W aktualnej sytuacji epidemiologicznej jesteśmy zmuszeni do ograniczenia ilości usług, z których korzystaliśmy, zanim zostały wprowadzone restrykcje związane z COVID-19. Coraz częściej korzystamy z pomocy specjalistów dzięki połączeniom internetowym. Jak zatem nawiązać współpracę online z dietetykiem?

Po sieci krążą zabawne obrazki, które pokazują, jak zmieniła się nasza sylwetka podczas przedłużonego czasu spędzanego w domu. Większość z nich niestety bardzo trafnie opisuje obraz, jaki możemy zauważyć w lustrze. Spędzanie większej ilości czasu w domu sprzyja zwiększeniu ilości spożywanego przez nas pokarmu. Musimy więc przeciwdziałać pogorszeniu naszego stanu zdrowia oraz samopoczucia.

Skąd czerpać wiedzę na temat odżywiania?

Na ten moment, odpowiedzi na nasze pytania najszybciej znajdziemy na blogach poświęconych zdrowemu stylowi życia oraz portalach umożliwiających bezpośrednie zadanie pytania specjalistom.

Wiele blogów o odżywianiu prowadzone jest przez dietetyków, którzy oprócz wiedzy teoretycznej – dysponują także wiedzą praktyczną. Niektórzy w ramach swojej działalności udostępniają gotowe, propozycje na dania, aby zachęcić potencjalnych pacjentów. Warto jednak pamiętać, że te przykładowe jadłospisy nie będą odpowiednie dla wszystkich, a jedynie dla wybranych osób.

Gdzie szukać porad żywieniowych?

W Internecie znaleźć można wyszukiwarki, dzięki którym mamy dostęp do bazy dietetyków specjalizujących się w wielu dziedzinach. Portalem, który dysponuje szerokim gronem specjalistów, jest wyszukiwarka dietetyków w Kcalmar.com.

Znajdujące się w niej filtry specjalizacji pozwalają dobrać kompetencje danego dietetyka do naszych obecnych potrzeb. Co więcej, na stronie znajduje się także wirtualny kalendarz wizyt, który pozwala umówić rozmowę z dietetykiem na określoną godzinę za sprawą kilku kliknięć myszki.

Dzięki systemowi ocen można dobrać specjalistę, którego porady okazały się skuteczne u wielu innych pacjentów.

Jeżeli zależy nam tylko na uzyskaniu odpowiedzi na pytanie dotyczące konkretnego przypadku, to warto skorzystać z portalu Zapytaj Dietetyka, który umożliwia bezpłatne zamieszczenie zapytania na stronie, którą odwiedza codziennie wielu specjalistów. W przypadku, kiedy uzyskana odpowiedź będzie satysfakcjonująca – można później nawiązać współpracę z tym dietetykiem.

Oprócz elektronicznej rejestracji, dietetycy pracujący na programie Kcalmar.pro dysponują także wieloma narzędziami, dzięki którym można uzyskać poradę bez wychodzenia z domu!

mat. prasowe

Specjalna aplikacja dla Pacjentów

Idealnym rozwiązaniem w aktualnej sytuacji jest wykorzystanie środowiska przeznaczonego do współpracy online, czyli stron oraz programów internetowych. Umożliwiają one kontakt między pacjentem a wybranym specjalistą bez wychodzenia z domu.

Warto tutaj powrócić na chwilę do wyszukiwarki dietetyków, która ma dodatkową zaletę. Mamy pewność, że odnaleziony w niej specjalista korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań do pracy z pacjentem. Program Kcalmar.pro będący narzędziem pracy dietetyków, posiada mnóstwo funkcji pozwalających śledzić postępy pacjenta, kontrolować składniki diety, których nie lubimy, nie tolerujemy, bądź tych, które wywołują alergie. Dietetyk może wysyłać komentarze i zalecenia. Wszystko w jednym miejscu.

Dodatkowe możliwość wyboru – udzielone porady, jadłospis oraz automatycznie generowaną listę zakupów odnaleźć można przez:

  • aplikację internetową Kcalmar, która aktywowana jest po nawiązaniu współpracy z dietetykiem,
  • aplikację mobilną Kcalmar – dieta i przepisy, która daje dostęp do twojej diety z każdego miejsca, dzięki obecności w twoim telefonie. Znajdziesz w niej także darmowe jadłospisy, dostosowane do różnych przypadków,
  • plik PDF generowany i wysłany do Ciebie przez dietetyka, który możesz wydrukować i powiesić na swojej lodówce.
  • wydrukować i powiesić na swojej lodówce.

Podsumowanie

Aktualna sytuacja nie skreśla więc całkowicie korzystania z usług dietetyka. Wizyta, która przeprowadzona jest w formie online, może być jakościowo bardzo zbliżona do wizyty w gabinecie. Wystarczy wybrać odpowiednią formę współpracy oraz specjalistę, który korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych.

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości