Przyszła wiosna, czas na trening. Qczaj pokazuje ćwiczenia na poranny rozruch 

Qczaj_1
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wiosenna dawka energii od Qczaja
Wiosenna dawka energii od Qczaja
Pocovidowy trening oddechowy z fizjoterapeutką
Pocovidowy trening oddechowy z fizjoterapeutką
Proste ćwiczenia na stres - całość
Proste ćwiczenia na stres - całość
W końcu nadeszła wyczekiwana wiosna, za oknem piękne słońce, a my myślimy, jak wrócić do aktywności, by do lata zrobić formę. Charyzmatyczny trener Qczaj przygotował dla nas specjalne zestawy ćwiczeń na poranny rozruch. Ten trening z pewnością wykona każdy, bez względu na wiek czy formę.

Wiosenny trening z Qczajem

Gdy za oknem pojawia się słońce, a dzień staje się coraz dłuższy mamy zdecydowanie więcej energii. Tę warto spożytkować na trening ogólnorozwojowy. Co to takiego? To zestaw ćwiczeń, podczas których zaangażowane są wszystkie partie mięśniowe.

Przeznaczony jest dla osób, które oprócz poprawy sylwetki i kondycji chcą również stać się sprawniejsze i dobrze rozpocząć wiosnę. Trening ten w zależności od intensywności może być wykonywany codziennie, jeśli jest średnia intensywność lub co drugi dzień, jeśli jest większa. Związane jest to przede wszystkim z czasem potrzebnym na regenerację. Ruch to drowie, jednak należy pilnować, aby organizm nie uległ przetrenowaniu. 

Trening w domu - krok po kroku

Krok pierwszy – ubiór. Do treningu w domu należy przygotować się tak, jakbyśmy chcieli wybrać się na siłownię. Odzież sportowa - dres, buty sportowe, mata.

Krok drugi – rozgrzewka. Pamiętajmy, że każdy trening należy poprzedzić rozgrzewką. To podstawa. W przeciwnym razie narażamy się na kontuzję.

Krok trzeci – trening właściwy. Ten zaproponowany przez Qczaja opiera się na ciężarze własnego ciała, zatem nie będą nam potrzebne żadne przyrządy.

Jakie ćwiczenia wykonywać wiosną? Zobaczcie wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/EastNews

podziel się:

Pozostałe wiadomości