Ćwiczenia z taśmami dla każdego. Trenerka pokazuje, jak wykonywać je prawidłowo

Jak ćwiczyć z taśmami?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Trening z taśmami dla każdego
Trening z taśmami dla każdego
Proste ćwiczenia na stres
Proste ćwiczenia na stres
Trening brzucha
Trening brzucha
Mikołaj Roznerski o roli sportu w pracy aktora
Mikołaj Roznerski o roli sportu w pracy aktora
Walka o lepsze życie
Walka o lepsze życie
Treningi z taśmami mają bardzo dużo zalet. Dzięki nim można nie tylko pięknie wyrzeźbić, ale i wzmocnić ciało. W Dzień Dobry TVN o zaletach takich ćwiczeń opowiadała Basia Smirnow-Krup, trenerka.

Co daje trening z taśmami?

Ciało można trenować na wiele sposobów. Na szczególną uwagę zasługują jednak ćwiczenia wykonywana przy użyciu taśm. Choć ćwicząc z nimi nie zbudujemy dużej masy mięśniowej, to zmobilizujemy nasze ciało, uelastycznimy i wyrzeźbimy mięśnie.

Na rynku można spotkać różne rodzaje taśm do ćwiczeń. Jedne stawiają większy opór, inne mniejszy.

- W zależności od firmy mamy od 3 do 5 poziomów trudności, rozciągliwości - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN Basia Smirnow-Krup, trenerka. W jej ocenie ćwiczenia z taśmami należy zacząć od tych łatwiejszych, czyli tych, które bardziej rozciągliwe i stawiają mniejszy opór.

- Zaczynamy od łatwiejszych, po to, żeby zobaczyć, jak pracują nasze mięśnie, jak pracują nasze stawy. Kiedy zobaczymy, że to ciało fajnie pracuje, [...] wtedy sobie dorzucamy (większe) obciążenie - radziła nasza rozmówczyni.

Jak ćwiczyć z taśmami?

Trenerka pokazała w Dzień Dobry TVN kilka przykładowych ćwiczeń. Pierwsze z nich pozwala otworzyć klatkę piersiową.

- Zakładamy (taśmy) na nadgarstki. Ustawiamy ręce ugięte pod kątem 90 stopni. Dłonie są skierowane do sufitu i otwieramy klatkę piersiową pociągając (taśmy) - mówiła trenerka. Podczas wykonywania ćwiczenia trzeba pilnować, aby łokcie były cały czas blisko tułowia.

Dzięki ćwiczeniom z taśmami możemy się pozbyć również tzw. pelikanów. W jaki sposób? Jaki jeszcze można z nimi ćwiczyć? Dowiecie się tego z dalszej częściej rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości