Sport i fitness

Polo na rowerach - na czym polega rozgrywka i jakie są jej zasady?

Sport i fitness

Ładna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu i większej aktywności. Jeśli jednak znudziła wam się tradycyjna jazda na rowerze, mamy coś, co może was zainteresować - bike polo. Na czym polega ta dyscyplina? O tym opowiedział nam Denis, jeden z zawodników.

Bike polo - podobieństwo do tradycyjnego polo

Denis zdradził nam, że bike polo to dyscyplina, która wywodzi się od tradycyjnego polo na koniach. Jest to jednak odmiana bardziej realistyczna i przystosowana do dzisiejszych czasów i warunków. Jakie są zasady? Klasyczna odmiana to 3 na 3. Jak przyznał specjalista, istnieją dwie zasady gry, na czas lub na bramki. Wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza trafi pięć bramek, lub ta, która w ciągu 10-minutowej gry zaliczy ich najwięcej. Do gry, oprócz roweru, potrzebne są także specjalne kije zwane walcami. Za ich pomocą zawodnicy przesuwają piłkę do bramki. Co więcej, zawodnicy nie mogą stanąć nogami na ziemię.

To jest sport, który jest bardzo prosty. Jeśli chodzi o sprzęt, to jest to kij narciarski połączony z rurką PCV. Jeśli chodzi o rower, może to być każdy rower

- powiedział Denis.

Polo na rowerach – sport dla każdego?

Nurtujące jest jednak pytanie, czy każdy może z dnia na dzień rozpocząć grę zespołową. Czy trzeba do tego specjalnych umiejętności?

Każdy, kto ma rower może dołączyć i uprawiać ten sport. Jeżeli chodzi o sprawność fizyczną, to tutaj nie ma ograniczeń, czy dużych wymagań. Bardziej chodzi o sprzęt i ochraniacze. Na początku warto mieć kask- powiedział specjalista.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Najciekawsze trasy rowerowe w Polsce. Do tych miejsc warto wybrać się na dwóch kółkach

Unikatowe rowery polskiego projektanta. "Pierwszy rower dla Slasha z Guns N'Roses miał kształt gitary"

Jak przewozić dziecko na rowerze? "Nie jest polecane, żeby spało podczas jazdy"

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Agata Zjawińska

Pozostałe wiadomości