Psychologia

Mikrorandki to nowy trend dla zabieganych. "Pozwalają żyć ze sobą, a nie obok siebie"

Psychologia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Randkowanie

Na co dzień wiele osób skarży się na brak czasu - praca i obowiązki domowe znacząco pochłaniają nasze myśli i nie pozwalają skupić się na życiu prywatnym. Oczywiście nie pozostaje to bez znaczenia dla relacji z naszym partnerem, który chciałby spędzać i przeżywać z nami każdą chwilę. Okazuje się, że jest na to szansa - wystarczy wypróbować nowy trend, czyli mikrorandki. Dlaczego mogą zdziałać cuda? O tym porozmawialiśmy z psychologiem Jessiką Kmieć.

Nowe trendy w randkowaniu

Randki są świetnym sposobem na urozmaicenie każdej relacji. Niezależnie, jak długo spotykamy się z naszym partnerem, miło spędzony czas wzmacnia więzi i poprawia stosunki pomiędzy dwojgiem zakochanych. Oczywiście zaplanowanie takiego spotkania wymaga od nas nie tylko chwili namysłu, ale często również nakładu pieniężnego. Dodatkowo codzienne obowiązki sprawiają, że większość z nas poddaje się i stwierdza "nie mam do tego głowy"

Miłość

 Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Niezwykła historia miłości Kariny i Adam BaldychówDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Jednak wcale nie musimy podchodzić do randkowania tak pesymistycznie i traktować go jako kolejny powód do stresu. Wręcz przeciwnie - to właśnie dzięki niemu nasze zmartwienia, chociaż na chwilę staną się mniej istotne. Czy istnieje magiczne antidotum dla tych wiecznie zabieganych i zapracowanych? Oczywiście. Jak mówią, potrzeba jest matką wynalazków, dlatego z pomocą przychodzi nowy trend w randkowaniu, czyli mikrorandki.

Czym są mikrorandki?

Mikrorandki to krótkie aktywności, które możemy wykonywać ze swoim partnerem bez rezygnowania z wypełniania codziennych zobowiązań. Powinny być one planowane minimum godzinę wcześniej, aby nasza druga połówka czuła się doceniona i mogła przez ten czas budować w sobie pozytywne napięcie. Wspólne wyjście czy spotkanie powinno trwać minimum 10 minut, jednak im dłużej tym lepiej dla relacji między partnerami.

- Mikrorandki to świetny sposób na pielęgnowanie bliskości w związku. Standardowe randki, mimo że również są parze potrzebne, to wymagają konsultacji, ustalenia daty, godziny wyjścia, krótko mówiąc nieco bardziej złożonej organizacji. Nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć na nią czas, a jest to niezwykle istotne, aby spędzać z partnerem czas w taki sposób, by być na siebie uważnym - wyjaśnia psycholog Jessica Kmieć.

Wpływ mikrorandek na relację

Specjalistka podkreśla, że są one idealnym sposobem na pokazanie naszych uczuć względem swojego mężczyzny/swojej kobiety. Ich głównym celem jest m.in. wzmocnienie więzi, intymności oraz podtrzymywanie intymności. - Pokazanie w codziennej rutynie, że relacja i partner jest dla nas ważny, że możemy oderwać się na chwilę od obowiązków i że chcemy po prostu spędzać z nim czas na różne sposoby- żyć ze sobą, a nie tylko obok siebie - dodaje.

Niezależnie, czy zdecydujemy się na mikro, czy klasyczną randkę - każdy sposób jest dobry, aby cieszyć się towarzystwem drugiej połówki. Im częściej zdecydujemy się na taki krok, tym lepiej dla naszego związku. - Randki w związku są ważne, ponieważ dzięki nim zakochani mają poczucie, że dbają o siebie nawzajem, że jest w tej relacji uważność na ich potrzeby. Wspólne spędzanie czasu pozwala zachować trwałość relacji, partnerzy wzmacniają więź między sobą - tłumaczy psycholog.

Ekspertka podkreśla, że zapominanie o pielęgnowaniu swojego związku może mieć bardzo poważne konsekwencje. - Partnerzy oddalają się od siebie, więź zaczyna gasnąć, a to może doprowadzić ostatecznie do zaniku zaciekawienia, zainteresowania i pojawienia się obojętności wobec drugiej osoby - podsumowuje psycholog Jessica Kmieć

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

Pozostałe wiadomości