Psychologia

Jakie korzyści przynosi praktykowanie afirmacji? "Słowa mają energię"

Psychologia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Dobre myśli, motywujące frazy. Czy afirmację działają?
Dobre myśli, motywujące frazy. Czy afirmację działają? Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Afirmacje stanowią całkowite przeciwieństwo negatywnych myśli i przekonań, które w sobie utwierdzamy. Z ich pomocą można odzyskać pewność siebie, a przede wszystkim znacząco poprawić jakość swojego życia. W Dzień Dobry TVN przekonywali o tym nauczycielka jogi kundalini, medytacji i filozofii buddyjskiej Anna Muchnicka oraz artyści Paulina Łaba-Torres i Tomasz Torres.

Afirmacje - jak działają?

Afirmacje mogą przybierać formę wewnętrznego dialogu bądź wypowiadanych na głos deklaracji. To rodzaj narzędzia motywacyjnego, umożliwiającego przekierowanie myśli na korzystny dla nas tor. Wiele osób podaje w wątpliwość skuteczność pozytywnych komunikatów, dla innych stanowią one nieodzowny element codziennej rutyny.

- Nasza głowa jest odpowiedzialna za wiele aspektów naszego życia (...). Jeśli my wierzymy w te afirmacje, ale tak szczerze, z serca wierzymy, to one działają (...). Musimy być cały czas świadomi, cały czas czujni - zauważył Tomasz Torres, a jego żona natychmiast to potwierdziła.

- Wiara potrafi po prostu czynić cuda (...). My na co dzień praktykujemy wdzięczność i afirmacje, bo jesteśmy tego świadomi, to jest nasza codzienna "praca" - zapewniła Paulina Łaba-Torres.

Pozytywna afrimacja - jak ją praktykować?

Afirmacje mogą stanowić przepustkę do odnalezienia wewnętrznej równowagi. Z ich pomocą można też skutecznie wyzbyć się głosu wewnętrznego krytyka. Anna Muchnicka, która odkryła potencjał pozytywnych komunikatów dzięki medytacji Vipassana w Birmie, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

- Afirmacje to jest wszystko to, co mówimy o innych ludziach, o sobie. Słowa mają energię (...). Cokolwiek się dzieje, mówię sobie "jesteś w porządku" - podsumowała nauczycielka jogi kundalini, medytacji i filozofii buddyjskiej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości