Afirmacje stanowią całkowite przeciwieństwo negatywnych myśli i przekonań, które w sobie utwierdzamy. Z ich pomocą można odzyskać pewność siebie, a przede wszystkim znacząco poprawić jakość swojego życia. W Dzień Dobry TVN przekonywali o tym nauczycielka jogi kundalini, medytacji i filozofii buddyjskiej Anna Muchnicka oraz artyści Paulina Łaba-Torres i Tomasz Torres.
Afirmacje - jak działają?
Afirmacje mogą przybierać formę wewnętrznego dialogu bądź wypowiadanych na głos deklaracji. To rodzaj narzędzia motywacyjnego, umożliwiającego przekierowanie myśli na korzystny dla nas tor. Wiele osób podaje w wątpliwość skuteczność pozytywnych komunikatów, dla innych stanowią one nieodzowny element codziennej rutyny.
- Nasza głowa jest odpowiedzialna za wiele aspektów naszego życia (...). Jeśli my wierzymy w te afirmacje, ale tak szczerze, z serca wierzymy, to one działają (...). Musimy być cały czas świadomi, cały czas czujni - zauważył Tomasz Torres, a jego żona natychmiast to potwierdziła.
- Wiara potrafi po prostu czynić cuda (...). My na co dzień praktykujemy wdzięczność i afirmacje, bo jesteśmy tego świadomi, to jest nasza codzienna "praca" - zapewniła Paulina Łaba-Torres.
Pozytywna afrimacja - jak ją praktykować?
Afirmacje mogą stanowić przepustkę do odnalezienia wewnętrznej równowagi. Z ich pomocą można też skutecznie wyzbyć się głosu wewnętrznego krytyka. Anna Muchnicka, która odkryła potencjał pozytywnych komunikatów dzięki medytacji Vipassana w Birmie, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
- Afirmacje to jest wszystko to, co mówimy o innych ludziach, o sobie. Słowa mają energię (...). Cokolwiek się dzieje, mówię sobie "jesteś w porządku" - podsumowała nauczycielka jogi kundalini, medytacji i filozofii buddyjskiej.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować medycynę? "Komputery są w stanie diagnozować ludzi"
- Pokonał ponad 10 tysięcy kilometrów w śmigłowcu. Ten wyczyn przeszedł do historii
- Jak pandemia zmieniła prowadzenie biznesu? "Nie dopuszczałam myśli, że mogłabym nie mieć tego sklepu"
Autor: Magdalena Brzezińska
Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News