Jakie korzyści przynosi praktykowanie afirmacji? "Słowa mają energię"
Afirmacje stanowią całkowite przeciwieństwo negatywnych myśli i przekonań, które w sobie utwierdzamy. Z ich pomocą można odzyskać pewność siebie, a przede wszystkim znacząco poprawić jakość swojego życia. W Dzień Dobry TVN przekonywali o tym nauczycielka jogi kundalini, medytacji i filozofii buddyjskiej Anna Muchnicka oraz artyści Paulina Łaba-Torres i Tomasz Torres.
"Zmień ocenianie na docenianie", czyli skuteczne ćwiczenia na pozytywne myślenie
Pozytywne wejście w poranek dobrze nas nastraja na cały dzień. Optymizm w codziennym życiu pomaga łatwiej przezwyciężać trudności, problemy i przeciwności losu, które spotykamy na swojej drodze. 2 lutego obchodzimy Dzień Pozytywnego Myślenia, dlatego warto wiedzieć, co robić, by patrzeć na świat przez różowe okulary, a szklanka była do połowy pełna.
Dzień Dobrych Wiadomości. Jakie pozytywne wydarzenia miały miejsce w tym roku?
8 września w Polsce obchodzony jest Dzień Dobrych Wiadomości. Z tego powodu na poprawę humoru postanowiliśmy w Dzień Dobry TVN przypomnieć widzom 10 najbardziej pozytywnych newsów 2021 roku. W naszym programie opowiedział o nich dyrektor kreatywny serwisu gazeta.pl, Rafał Madajczak.
Docenianie własnych sukcesów sprawia nam spory problem. Jak trenować pozytywne myślenie?
Dlaczego pamiętamy to, o czym wolelibyśmy zapomnieć, a zapominamy o tym, co warto pamiętać? Nasz umysł płata nam różne figle. Często katujemy się za porażki, a sukcesy ukrywamy przed światem. Co zatem zrobić, by docenić siebie i poczuć się lepiej? O tym opowiedziała nam Malwina Faliszewska - coach, trenerka mocnych stron i budowania pewności siebie.
Skłonność do czarno-białego myślenia. "Teraz jest to zdecydowanie bardziej skomplikowane. Często ulegamy manipulacji"
Wiele osób pragnie, żeby rzeczywistość była czarno-biała i by było jasne, co jest dobre, a co złe. Nie zawsze jednak upraszczanie życia i wyborów jest dla nas najlepsze. Dlaczego? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała psychoterapeutka, Anna Cyklińska.
Jak zwalczyć znużenie w dobie pandemii? "Codzienne rytuały są super ważne"
Choć początkowo pandemia u niektórych wywołała radość z powodu braku konieczności dojeżdżania do pracy, po czasie stało się to utrapieniem. Przemieszczanie się wyłącznie po kątach własnego mieszkania, u wielu osób spowodowało ogromne znużenie. Jak sobie z tym poradzić?
Jak być optymistą? Kim jest optymista i dlaczego warto nim zostać?
Na sposób, jak zostać optymistą, składa się wiele ćwiczeń na zmianę myślenia. Optymista jest bowiem osobą, która wierzy, że trudności miną i nadejdą lepsze dni. Chociaż taki sposób myślenia nie wydaje się skomplikowany, pesymiście może sprawić wiele trudności.
Optymiści mają swój dzień! Kiedy wypada Światowy Dzień Optymisty?
Optymista kojarzy się z człowiekiem, który zawsze jest zadowolony. Odznacza się pozytywnym usposobieniem i ma dobry humor bez względu na to, co go spotyka. Takie ujęcie tematu jest jednak zbyt dużym uproszczeniem. Kim więc tak naprawdę jest optymista? Jakie cechy go wyróżniają? Czy optymizmu można się nauczyć? Przypomnijmy, że optymiści mają swoje święto! Światowy Dzień Optymisty przypada 21 sierpnia.
Poradniki Andrew Matthewsa zostały przetłumaczone na 42 języki, a na jego wykłady motywacyjne przychodzi bardzo wiele osób szukających szczęścia. Czy rzeczywiście szczęście można wypracować? Co robić, by poczuć się szczęśliwym? Jak nauczyć się pozytywnego myślenia? Z autorem bestsellerowych poradników rozmawiała prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska.