92-letnia gwiazda dała popis swoich umiejętności na naszym parkiecie.
Ważny egzamin, rozmowa rekrutacyjna, czy inne istotne wydarzenie. W takich przypadkach najczęściej z dobrej woli życzymy naszym bliskim powodzenia. Wówczas, zamiast podziękowań słyszymy "nie dziękuję”. Dlaczego w naszej kulturze nie mamy nawyku wdzięczności, skąd to przekonania, że czyjeś trzymanie kciuków może przynieść nam pecha? O tym opowiedział dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Z tej okazji księżna Eugenia opublikowała w mediach społecznościowych fotografię z młodszym synkiem.
Niektóre osoby będące w związkach z dłuższym stażem zapominają o okazywaniu partnerom wdzięczności za małe akty przysługi czy życzliwości. Tymczasem to właśnie na dostrzeganiu drobnych gestów i dziękowaniu za nie można budować bliskość i więź. Jak zatem postrzegać partnera/partnerkę jako osobę, której warto okazywać wdzięczność i budować zdrową relację na lata? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN nasi goście.
Właścicielka pewnej restauracji postanowiła nakarmić gościa, który nie miał pieniędzy, żeby kupić sobie posiłek. Kobieta nie zastanawiała się nawet przez chwilę, wiedziała, że powinna pomóc. To, co wydarzyło się później, wprawiło ją w osłupienie.
Afirmacje stanowią całkowite przeciwieństwo negatywnych myśli i przekonań, które w sobie utwierdzamy. Z ich pomocą można odzyskać pewność siebie, a przede wszystkim znacząco poprawić jakość swojego życia. W Dzień Dobry TVN przekonywali o tym nauczycielka jogi kundalini, medytacji i filozofii buddyjskiej Anna Muchnicka oraz artyści Paulina Łaba-Torres i Tomasz Torres.
Nie ma chyba osoby, która w dzieciństwie nie usłyszała pytania „A co się mówi?” chwilę po tym, jak otrzymała jakiś upominek. Słowa „dziękuję” uczymy się już od najmłodszych lat, jednak niektórzy rodzice tak bardzo skupiają się na tym, żeby ono padło, że marginalizują tłumaczenie dziecku czym naprawdę jest wdzięczność.
Gotowanie, także za sprawą programów kulinarnych, stało się pasją wielu osób. Chętnie poznajemy nowe smaki i próbujemy nowych receptur, jednak często pojawia się problem z dostępnością składników – przynajmniej tak sądzi wiele osób, które już na etapie czytania przepisu odrzucają go, bo skąd wziąć kimchi, ser halloumi, czy owoce morza, szczególnie jeśli do większego miasta jest dosyć daleko? To proste – z dyskontów!
Sposobów na wyrażanie wdzięczności jest prawdopodobnie tyle, ile powodów, żeby to robić. Już od dzieciństwa każdy z nas ma swoich idoli – postacie z bajek, czy filmów, ale także cichych bohaterów codzienności. Ulubioną panią przedszkolankę, babcię, która zawsze ma schowane małe co nieco na czarną godzinę, starszego brata, który pomoże w tarapatach albo tatę, który jak nikt chroni przed całym złem tego świata. Jak dzieci mogą podziękować za dobro, którym są obdarowywane? Plan jest prosty, a nad jego realizacją będzie czuwał Pascal Brodnicki.