Tak mówią dietetycy. Jesteście zdziwieni? My też byliśmy, ale dietetyczka Agnieszka Piskała wytłumaczyła w Dzień Dobry TVN sens tego powiedzenia. Jak się okazuje, niektóre potrawy przyśpieszają nasz metabolizm, a to powoduje chudnięcie. Sprawdźcie, jakie to są produkty i czy tylko na nich możemy oprzeć swoją dietę odchudzającą?
Przemysław Saleta wspiera bieg o nowe życie. W 2007 roku oddał nerkę swojej córce Nicoli. Potencjalni dawcy obawiają się, że po oddaniu nerki ich jakość życia się pogorszy. Czy Przemysław Saleta ani przez chwilę się mnie zawahał, czy nie odczuwa żadnej różnicy w stanie swojego zdrowia po przeszczepie? Jak daleko można się posunąć, by pomóc drugiemu człowiekowi? Jak teraz czuje się Nicola? O tym Jolanta Pieńkowska rozmawiała w Dzień Dobry TVN z Przemysławem Saletą.
Rynek zalewają preparaty na odchudzanie. Ulotki obiecują schudnięcie kilku kilogramów w przeciągu bardzo krótkiego czasu, ale brakuje w nich informacji, że substancje tam zawarte mogą być bardzo groźne dla zdrowia. Problem w tym, że preparaty tego typu są sprzedawane nawet w aptekach. Na co w szczegołności zwracać uwagę, jeśli zdecydujemy się kupić specyfik na odchudzanie? Kto nie powinien stosować takich preparatów? I w końcu - czy są jakieś substancje, dzięki którym możemy obniżyć wagę, ale które nie są groźne dla zdrowia? Obejrzyjcie rozmowę Jalanty Pieńkowskiej i Roberta Kantereit z Katarzyną Sabiłło z Fundacji Lege Pharmaciae.
Zapalanie oskrzeli i zapalenie płuc to najłagodniejsze z powikłań, które mogą się pojawić po niewyleczonej infekcji. Zdziwiliście się, że użyliśmy słowa: "najłagodniejsze"? Zrobiliśmy to, ponieważ konsekwencje niedoleczonego przeziębienia mogą być znacznie poważniejsze. O tym w Dzień Dobry TVN doktor Piotr Gryglas.
Naczyniak z dnia na dzień rósł i coraz bardziej utrudniał jej funkcjonowanie. Nie mogła normalnie mówić, widziała tylko na jedno oko i zaczynała mieć już problemy z samodzielnym odżywianiem się. Pewnego dnia los się w końcu do niej uśmiechnął...
Dorosła twarz - wzrost dziecka. Zamiast nóg - dwa koła. Wózek zupełnie inny niż też dla niemowląt. Dziecko bezrefleksyjnie przyswaja otaczającą nas rzeczywistość. A jak ją interpretuje zależy w dużej mierze od dorosłych. Gościem Anny Maruszeczko w "Zielonych drzwiach" była psycholog dr Aleksandra Piotrowska. Czy dzieci są ciekawe niepełnosprawności?
Dziennikarka Dzień Dobry, Katarzyna Olubińska, była na piątych urodzinach Fundacji DKMS. Polska jest trzecim krajem na świecie, który ma najwięcej zarejestrowanych dawców szpiku. Zatem jest co świętować! Jakie kraje są przed nami w tym rankingu? Zachęcamy tych, którzy nie posiadają rodzeństwa do "przygarnięcia" bliźniaka genetycznego, a tych którzy już je mają - do powiększenia rodziny!
Tłok, zamieszanie i zdenerwowani pacjenci. Tak w wielu szpitalach wyglądają szpitalne oddziały ratunkowe. Jak szpitale zdecydowały się temu zaradzić? Czym jest skala oceny segregacji? Jak mierzy się parametry krytyczne? I jakimi kolorami oznaczani są pacjenci? Zobaczcie nasz reportaż.
Zaledwie 19% Polek jest zadowolonych ze swojego wyglądu czyli ponad 80% kobiet chciałoby coś zmienić. O operacjach plastycznych, poprawianiu wyglądu i etyce lekarskiej rozmawialiśmy z dr. Marcinem Ambroziakiem i dr. Januszem Greese Łyko. Kiedy lekarz powinien odmówić prośbom pacjenta i czy chirurg plastyczny może odesłać pacjenta do psychiatry?
Problemy z płodnością u mężczyzn to problem cywilizacyjny. Według najnowszych badań to stres i długie godziny pracy mają negatywny wpływ na jakość nasienia u mężczyzn. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był ginekolog i położnik Grzegorz Południewski. Jak wygląda handel pełnowartościową spermą oraz, jak dbać o nasienie?
Wokół szczepionek narosło wiele mitów. O powikłaniach poszczepiennych mówi się coraz więcej i częściej. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Alicja Kamińska oraz dr Dorota Sienkiewicz, pediatra, specjalista rehabilitacji medycznej. Jak wygląda proces szczepienia w polskich przychodniach zdrowia i dlaczego Pani Alicja już więcej nie zaszczepi swoich dzieci?
Wszystko zaczęło się od żółtaczki. Potem krew Adasia zaczęła przypominać wodę. Jedynym ratunkiem był przeczep szpiku kostnego. Trudno było znaleźć dawcę. Jednak po jakimś czasie znalazł się ktoś, kto dał chłopcu drugie życie.
Okazuje się, że dla niektórych pań, nie profesjonalizm lekarza jest najważniejszy, ale jego... uroda. Należą do nich Chilijki, które do Manuela Rico, świeżo upieczonego ginekologa, ustawiają się w gigantycznych kolejkach. Lekarz narzeka, że kobiety widzą w nim tylko obiekt seksualnych westchnień. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był socjolog Tomasz Sobierajski. Czy uroda ma, aż tak ogromne znaczenie w przypadku medyków?
Michałek był kiedyś zdrowym, prawidłowo rozwijającym się dzieckiem. Niestety zachorował na nieuleczalną chorobę - Zespół Battena. Obejrzycie historię Michałka i jego rodziny, którzy nie poddają się i robią wszystko co w ich mocy, by ich synek czuł ich bliskość.
Idzie wiosna! Zaczynamy myśleć o odchudzaniu i oczyszczaniu organizmu za pomocą głodówek. Zanim jednak zaczniemy działać, warto poznać odpowiedzi na bardzo ważne pytania: Czy głodówki są bezpieczne dla zdrowia? Jak należy się do nich przygotować? Czy są dobrym sposobem na szybkie chudnięcie? I kto nie powinien stosować głodówek? W studio Dzień Dobry TVN wypowiadała się na ten temat dietetyk i psycholog Agata Ziemnicka-Łaska.
Onkomapa to projekt, dzięki któremu można znaleźć przyjazny pacjentowi ośrodek onkologiczny. Na portalu onkomapa.pl można też zapoznać się z opiniami pacjentów na temat szpitali i lekarzy. O swoim projekcie, który wystartował 3 lutego opowiedzieli nam Agata Polińska i Bartosz Poliński z Fundacji Onkologicznej Osób Młodych.
6-latka po "leczeniu" przeziębienia u bioenergoterapeuty, m.in.: zbijaniu gorączki przez telefon i podawaniu jej sterydów, trafiła, w stanie ciężkim, do szpitala. Luka Szaranowicz powiedział w Dzień Dobry TVN, jak taka sytuacja wygląda z punktu widzenia prawa? Kto zostanie pociągnięty do odpowiedzialności?
Na co pomagają suplementy diety i czy trudno jest zarejestrować takie produkty? Czy muszą one spełnić jakiekolwiek normy? O prawnych aspektach rejestracji suplementów diety rozmawialiśmy z Katarzyną Sabiłło z Fundacji Lege Pharmaciae.
Ospałość, zmęczenie, zawroty głowy i omdlenia - to objawy zbyt niskiego ciśnienia krwi. Czy to prawda, że niskociśnieniowcy żyją dłużej? Jak należy postępować z osobą, która zemdlała z powodu zbyt niskiego ciśnienia krwi? Kiedy niskie ciśnienie trzeba leczyć i o jakich chorobach może świadczyć gwałtowny spadek ciśnienia krwi? O tym w Dzień Dobry TVN kardiolog dr Piotr Gryglas.
Fundacja Mozaika powstała, by pomagać niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom. Fundacja pomaga kobietom już w okresie prenatalnym. Co czują rodzice, kiedy dowiadują się, że ich dziecko urodzi się chore? Jak im pomóc? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN - Kamila Nems oraz Agata Rozumek.
Mandacik czy...? No właśnie co? Drogówka postanowiła zaskoczyć kierowców, którzy na drodze przekroczyli prędkość. Zobaczcie co proponowali policjanci.
Prof. Jacek Moll – kardiochirurg dziecięcy, postanowił pomóc bardzo chorej dziewczynce, którą w Odessie nazywają Księżniczką. W studiu Dzień Dobry profesor był naszym gościem. Kiedy operował, modliło się za niego i chorą dziewczynkę pół Ukrainy. Jak wykonuje się wielkie operację na małych sercach?
Wirus brodawczaka rozprzestrzenia się przez kontakty seksualne. Może dotknąć zarówo kobiety jak i mężczyzn. Brodawczak bardzo często przebiega bezobjawowo. Lubi się umiejscawiać w miejscach niewidocznych. Może prowadzić do zmian nowotworowych. W studiu Dzień Dobry TVN ginekolog dr Grzegorz Południewski wyjaśnił, jak można go uniknąć i co zrobić - jeśli już nas zaatakował.
W Polsce było kilka przypadków urodzeń bliźniąt syjamskich. Ostatnio w Warszawie przyszli na świat - zrośnięci brzuszkami - Dawid i Janek. Są to na tyle rzadkie przypadki, że cała Polska śledzi losy bliźniaków syjamskich. Zobaczcie, jakie są przyczyny urodzeń zrośniętych ze sobą dzieci.
W końcu jest! Stały cykl spektaklów przygotowanych dla osób niewidomych i niesłyszących. Zobaczcie, gdzie są wystawiane, jak przygotywała się do nich aktorka Anna Guzik-Tylka i co ją stresowało w czasie występów.
Na pytanie: w którym pomieszczeniu domowym jest najwięcej bakterii, większość zapewne odpowiedziałaby, że... w toalecie. Czy na pewno tak jest? O tym w Dzień dobry TVN dr Piotr Gryglas, który radzi w jaki sposób pozbyć się bakterii i kiedy drobnoustroje stają się niebezpieczne dla zdrowia.
W Wielkiej Brytanii rozpoczęto zakładanie pierwszej uprawy "rybnych" roślin GMO. Dzięki nowym genom będą one bogate w korzystne dla zdrowia wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. I staną się pożywieniem dla ryb hodowlanych. Czy to znaczy, że ludzie będą podtruwani? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była dietetyk Aneta Łańcuchowska.
Świeć przykładem - odrestauruj swój uśmiech! Jeśli chcesz zmienić swój wygląd i masz bardzo poważne kłopoty z uzębieniem - brak zębów, duże ubytki lub bardzo zepsute zęby, to zapraszamy do zgłoszenia się do nas. Wyślij swoje zgłoszenie na adres: metamorfozy@tvn.pl. Prosimy także o załączenie swojego zdjęcia ukazującego Wasz uśmiech.
Dziennie Rob Gillett zjadał 7 tys. kalorii. Przy wzroście 160 cm jego obwód w pasie wynosił 198 cm. Gdy przekroczył wagę 220 kg, przestał wychodzić z domu. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska rozmawiała z "człowiekiem-pączkiem", który schudł aż 185 kg! Ile czasu mu to zajęło? Czy zawsze był otyły? Poznajcie człowieka, która uzależnił się od jedzenia.
Co o naszym zdrowiu mówi nasza skóra? Czy rumień na skórze, zmiany guzkowe i nadmierna potliwość powinny nas zaniepokoić? O czym świadczą sińce pod oczami i wyjątkowa bladość skóry? Jakie rodzaje nowotworów objawiają się zmianami na skórze, oczywiście oprócz nowotworu skóry? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dermatologiem Łukaszem Preibiszem.